Porady

Co jeść, jak biegać, jak dobrać właściwą odzież do danej dyscypliny?

Spodenki na rower: na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?
Porady

Spodenki na rower: na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Skoro jesteś tutaj, to znaczy, że należysz do zdecydowanej większości rowerzystek, które spotykają się z tym powszechnym, niechcianym zjawiskiem. Mowa oczywiście o bólu w okolicach krocza, o bólu pośladków, a także ucisku wrażliwych tkanek miękkich – nieprzyjemnych skutkach dłuższej jazdy na rowerze. Na szczęście, obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów spodenek rowerowych z wkładką, które mają zapobiec wymienionym następstwom i nie tylko. Posiadają także wiele funkcji, szczególnie istotnych podczas jazdy. W związku z ich szeroką dostępnością i różnymi rodzajami, podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę, by wybór okazał się łatwiejszy i –przede wszystkim – właściwy!

6 europejskich kierunków na aktywne wakacje
Porady

6 europejskich kierunków na aktywne wakacje

Plaża, morze, błogi relaks z książką i godziny spędzone na leżaku to nie Twoja bajka? Uwielbiasz być w ruchu i zastanawiasz się, jaki kierunek na aktywny urlop wybrać? Świetnie trafiłaś, bo w tym wpisie podpowiadam, dokąd wybrać się na wakacje, aby nacieszyć się bliskością przyrody, poznać ciekawe szlaki górskie, ścieżki biegowe i rowerowe, oraz rozkoszować się przepięknymi krajobrazami. Do wszystkich tych miejsc bez problemu dojedziesz z Polski samochodem.

Aktywne macierzyństwo – jak ćwiczyć, kiedy masz dzieci?
Porady

Aktywne macierzyństwo – jak ćwiczyć, kiedy masz dzieci?

Macierzyństwo to piękny czas, ale często także wymagający wyrzeczeń. Pierwsze spacery z wózkiem, tulenie do snu, przedszkolne choroby sprawiają, że stajemy się przede wszystkim mamami, często zapominając o sobie i swoich pasjach. Jak wrócić do aktywności po ciąży? Czy warto trenować solo, a może odnaleźć wspólną pasję z dzieckiem? Poznaj nasze odpowiedzi i przeczytaj historie trzech inspirujących #nessigirls i ich sposoby na aktywne macierzyństwo!

Trekking latem - co zabrać na wyprawę w góry?
Porady

Trekking latem - co zabrać na wyprawę w góry?

Lato to idealny czas na górskie wędrówki. Długie dni, przyjemne temperatury, przystępne na szlakach warunki oraz możliwość spędzenia czasu na słońcu w pięknych okolicznościach przyrody. Warto więc zaplanować wyjście na szlak i czerpać pełnymi garściami z tego, co daje nam natura. Góry wzywają — trzeba iść! Jednak na spotkanie z nimi, trzeba być także odpowiednio przygotowanym. O tym, jak to zrobić dowiesz się z tego artykułu.

Trening uzupełniający dla biegaczy: 8 ćwiczeń wzmacniających mięśnie
Porady

Trening uzupełniający dla biegaczy: 8 ćwiczeń wzmacniających mięśnie

Nie od dziś wiadomo, że jako biegacze mamy nie po drodze z każdą formą aktywności, jeśli nie wiąże się ona z bieganiem. Zwykle brakuje nam na to czasu i chęci, często też wolimy dłużej pobiegać, a nie zaprzątać sobie głowę ćwiczeniami. Jednak by uniknąć kontuzji, a przede wszystkim poprawić poziom biegania, warto zwrócić uwagę na zalety płynące z treningu uzupełniającego. O tym, jakie korzyści dla biegacza płyną z ćwiczeń wzmacniających i wreszcie o przykładowej sesji wzmacniającej ciało i mięśnie, pisze ekspertka w tej dziedzinie – Aleksandra Kaczan-Soremska.

Joga - doskonałe uzupełnienie treningu biegowego
Porady

Joga - doskonałe uzupełnienie treningu biegowego

Joga i jogging to dwa przeciwieństwa, które łącząc swój wpływ na ciało i głowę tworzą harmonijną przestrzeń do rozwoju fizycznego, poprawiają kondycję wzajemnie się wspomagając i neutralizując prawdopodobieństwo kontuzji. Co sprawia, że joga jest doskonałym uzupełnieniem treningu biegowego? Poznaj odpowiedź naszej ekspertki, Weroniki Radzimowskiej-Mejer, nauczycielki jogi.

Zobacz więcej

Zapisz się do newslettera

Dowiedz się, co piszczy w nowej kolekcji i nad czym aktualnie pracujemy! Bądź na bieżąco z promocjami i informacjami z wnętrza firmy. Obiecujemy tylko najbardziej kolorowe newsy :)

Kontakt

Progres W. Izbicki, N. Sztandera, Ż. Adamus Spółka Jawna
Jana III Sobieskiego 16, 32-650 Kęty

Copyright © Nessi. All rights reserved.