News

Drużyna Nessi Sportswear na Wings for Life 2023

Choć nie wyniki, a sama idea biegu Wings for Life ma największe znaczenie, to Nessi Sportswear Team jest 18 drużyną na świecie ze względu na ilość przebiegniętych kilometrów w tym wydarzeniu. A o tym ile i co wybiegaliśmy podczas 10. edycji Wings for Life poniżej.

Mateusz Witkowski Mateusz Witkowski
  10.05.2023
2 minuty
Wings-podsumowanie-Nessi-Sportswear.jpg

Wings for life 2023 przechodzi do historii - liczby

Minionej niedzieli (07.05) członkowie Nessi Sportswear Team, jak to mają w swoim zwyczaju, kolorowali ulice Poznania oraz wielu miejsc w Polsce i na świecie w ramach Wings for Life. Łącznie 203 osoby, jedni na docelowej imprezie w Poznaniu, a część wraz z aplikacją, wybiegało 2918 km, co sprawiło, że jesteśmy 18 drużyną w rankingu międzynarodowym ze względu na ilość przebiegniętych kilometrów. W Polsce natomiast dało nam to 4. lokatę. Pod względem ilości aktywnych uczestników biegnących w Poznaniu i z aplikacją UWAGA! JESTEŚMY TRZECIĄ (3) siłą w Polsce!

Wszystkie te liczby sprowadzają się do tego, że udało nam się zebrać 4914,85 €, czyli ok. 22 506 zł. Cała kwota dotuje najbardziej zaawansowane i dające największe nadzieje badania kliniczne i projekty badawcze prowadzone przez najwybitniejsze jednostki naukowe na świecie; w celu wynalezienia metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego.

Certyfikat WFL2023, Nessi Sportswear Team
Nessi Sportswear Team - 18 drużyna na świecie w liczbie przebiegniętych kilometrów na WFL 2023

Wg słów współwłaściciela Nessi Sportswear, a zarazem kapitana drużyny Wojtka Izbickiego, który osobiście zawitał na WFL w Poznaniu, to nie jest nasze ostatnie słowo - (...)ten bieg niesie. Nie pamiętam kiedy ostatnio zrobiłem 12 km, a dziś mogło być więcej, ale bałem się, że przesadzę i znów będę musiał odpuścić bieganie na długo. Nie ma co się bać. Za rok przyjeżdżać, bo będziemy pisać historię Wingsów!!!

...właśnie dla takich chwil to robimy! - emocje

Jednak to nie te liczby mają kluczowe znaczenie, a ogrom Waszych serc, otwartość Waszych głów oraz Wasze piękne uśmiechy. Wysiłek każdego, bez względu na to ile kilometrów przebiegł, czy przemaszerował, jest nie do przecenia. Nie będzie nadużyciem, jeśli napiszę, że swoją postawą zmieniacie świat na lepsze.

Nie wiem, jak nam poszło w kilometrach, ale jeśli chodzi o energię i radość, którą wygenerowaliśmy, to jesteśmy zwycięzcami!!! - komentuje na gorąco jedna z naszych #nessigirls.

Warto było! Daliście mi wszystko, czego potrzebowałam. Radość. Energię. Moc! I na żywo wszyscy wyglądają o niebo lepiej! - dodaje od siebie Ewa Piwko-Witkowska, jedna z bohaterek cyklu #nessigirlsinspirują.

Oczywiście, nie mogło zabraknąć także kilku słów od niekryjącego swojego entuzjazmu Wojtka - Właśnie dla takich chwil to robimy! Wiedziałem, że będzie moc, ale nie przypuszczałem, że ta moc będzie 10-krotnie większa. Byliście wszędzie. Dla nas ten obraz pozostanie długo w pamięci. (...)najważniejsze, że wspólnie zrobiliśmy coś unikatowego. Do drugiej drużyny brakło nam niewiele. Cudownie było zobaczyć Was na żywo. Sami widzieliście ile osób biegało w Nessi Sportswear, oni też to widzieli. Za rok, pokażemy na co nas stać. W przyszłym roku idziemy na mistrza! Ściskam Was wszystkich i do zaś. Piona!

To jak? Widzimy się za rok!

Mateusz Witkowski

Mateusz Witkowski

Od 9 lat czynnie uprawia kolarstwo szosowe oraz górskie, spędzając na rowerze średnio 400 godzin rocznie i robiąc ok. 10.000 km w sezonie. Ma za sobą liczne starty w wyścigach szosowych i maratonach MTB. Najczęściej można go spotkać jak na rowerze pokonuje beskidzkie przełęcze.

Może Ci się spodobać:

Oddychanie podczas biegania –  jak poprawnie oddychać aby łatwiej się biegało?
Porady

Oddychanie podczas biegania – jak poprawnie oddychać aby łatwiej się biegało?

W artykule dowiecie się jak poprawnie oddychać podczas biegania aby zwiększyć możliwości organizmu, mniej się męczyć, nie łapać zadyszki oraz zapobiegać kolce wysiłkowej.

Technika oddechowa, która pomoże Ci podczas intensywnych treningów
Porady

Technika oddechowa, która pomoże Ci podczas intensywnych treningów

Przeczytaj o super ćwiczeniu oddechowym, które przyczyni się do Twoich postępów w treningach, pozytywnie wpłynie na Twoją postawę i ustabilizuje ciało. Dowiedz się też, jak pomóc sobie oddechem podczas wysiłku: w jaki sposób wykorzystywać cały potencjał płuc i nie obciążać mięśni dna miednicy.

Himalaje podróż życia cz.2
Ludzie

Himalaje podróż życia cz.2

Cześć jestem Gosia! Ośmieliłam się spełnić marzenia i pojechać w Himalaje, żeby zdobyć swój najwyższy szczyt i wygrać ze słabościami. W tej części dowiesz się, jak wyglądał dzień ataku szczytowego na Mera Peak 6 476 m n.p.m., jak pokonałam kryzys i na co mi to wszystko było.

Zapisz się do newslettera

Dowiedz się, co piszczy w nowej kolekcji i nad czym aktualnie pracujemy! Bądź na bieżąco z promocjami i informacjami z wnętrza firmy. Obiecujemy tylko najbardziej kolorowe newsy :)

Kontakt

Progres W. Izbicki, N. Sztandera, Ż. Adamus Spółka Jawna
Jana III Sobieskiego 16, 32-650 Kęty

Copyright © Nessi. All rights reserved.