Jak to robimy?

Po co marka odzieżowa sieje łąkę?

Bo możemy. Bo natura jest naszą inspiracją. Bo natura napędza nas do działania. Bo natura pojawia się na naszych wzorach, a w ten sposób oddajemy jej mały hołd. Bo jesteśmy, a przynajmniej staramy się każdego dnia, być marką odpowiedzialną społecznie. W związku z tym przedstawiamy oficjalną łąkę kwietną marki Nessi Sportswear (uśmiech).

Mateusz Witkowski Mateusz Witkowski
  15.05.2023
3 minuty
Laka-Nessi-Sportswear-1684238177.jpg

Marka odpowiedzialna społecznie

Wszystko, co robimy, staramy się robić odpowiedzialnie i z troską o przyrodę. Natura nieustannie nas inspiruje i napędza do działania. Uważamy, że naszym obowiązkiem jest zrobić wszystko, co możliwe, by chronić ją przed degradacją - to najpiękniejsze i najważniejsze dobro wspólne. Stawiamy na zrównoważony rozwój i podejmujemy świadome wybory, tak, aby ograniczyć nasz wpływ na środowisko naturalne.

Ok, mógłbym tu napisać tysiąc podobnych słów, ale czyny powiedzą więcej niż znaki, a nasza łąka niech będzie kolejnym tego przykładem.

(...)Kwiaty muszą kwitnąć, pszczoły muszą latać, a TY MUSISZ SIĘ RUSZAĆ.

To słowa właściciela marki Nessi Sportswear Wojtka Izbickiego. Jak wiesz, natura jest dla nas tak samo ważna jak sport i aktywność. A skoro mamy już ten swój kawałek przy siedzibie, to dlaczego nie wykorzystać go właśnie na małą łąkę kwietną? W końcu to same korzyści.

Z nieoczywistych powodów, dla których to robimy to po prostu dlatego, że możemy i że chcemy. Nie doszukiwałbym się tutaj filozofii. Siejemy dla naszej przyszłości, dla estetyki i dla utrzymania równowagi. Siejemy łąkę, bo to życie, inspiracje i nasze wspólne działanie.

Co ciekawe, taki mały skrawek przeznaczony na kwiaty - w naszym przypadku to 18m² - to już jest szybkie wsparcie dla zapylaczy. To szalenie istotne, bo jak wiadomo, bez pszczół ludzkość wyginie. Dlatego tak ważna jest choćby najdrobniejsza pomoc każdego z nas, by te pracowite owady miały gdzie żyć. Jak wynika z danych ONZ, pszczoły odpowiadają za 90 proc. zapyleń dużej części gatunków roślin uprawianych w Europie.

Co jeszcze robi nasza niewinna łąka? Oczyszcza powietrze dla nas, zwiększa różnorodność biologiczną, tłumi hałas, ogranicza koszenie, no i cieszy nasze oko, gdy wyglądamy z okien biura.

Krok 1: Wybierz odpowiednie miejsce pod wybraną przez Ciebie mieszankę...

Więc wybraliśmy odpowiednie miejsce pod łąkę Nessi Sportswear, inspirowaną wzorem Meadow Mosaic. 18m² szczęścia zaraz obok garażów. Następnie Wojtek przez kilka tygodni przygotowywał grunt. Przekopał ziemię, usuwał kamienie, chwasty i resztki innych roślin. Gdy podłoże było gotowe i wyrównane, wybraliśmy odpowiednią mieszankę nasion. Postawiliśmy na miododajne kwiaty, korzystając z warunków, jakie panują w naszym firmowym ogrodzie.

Po wysianiu nasion na całej powierzchni delikatnie przegrabiliśmy ziemię. Kolejnym krokiem było udeptanie ziemi tak, by docisnąć nasiona do gleby. Użyliśmy do tego historycznych desek, specjalnie wyfrezowanych pod sesję do kampanii Spring-Summer 2018.

Co prawda twórca naszej mieszanki zaleca utrzymywanie stałej wilgotności podłoża poprzez podlewanie, to nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie podlali wszystkiego... tęczą!

Teraz czekamy i doglądamy. Usuwamy niepożądane chwasty i podlewamy. Obserwujemy, jak pierwsze kwiaty pną się ku słońcu. W planach jest zrobić z siania łąki rytuał i cykliczne wydarzenie co roku. Aż samo ciśnie się pod palce, by napisać: Bloom like a Flower!, w nawiązaniu do kolekcji Spring-Summer 2023.

Twoja kolej - siej!

Jeśli nam się udało, to uda się i Tobie. Jeśli masz kawałek przestrzeni, to spróbuj. Posiej u siebie kwiaty miododajne. Naprawdę niewiele trzeba. Najmniejszy zasiany skrawek ziemi to lepiej niż jego brak. Natura jest nam niezbędna do życia, więc dbajmy o nią.

Mateusz Witkowski

Mateusz Witkowski

Od 9 lat czynnie uprawia kolarstwo szosowe oraz górskie, spędzając na rowerze średnio 400 godzin rocznie i robiąc ok. 10.000 km w sezonie. Ma za sobą liczne starty w wyścigach szosowych i maratonach MTB. Najczęściej można go spotkać jak na rowerze pokonuje beskidzkie przełęcze.

Może Ci się spodobać:

Oddychanie podczas biegania –  jak poprawnie oddychać aby łatwiej się biegało?
Porady

Oddychanie podczas biegania – jak poprawnie oddychać aby łatwiej się biegało?

W artykule dowiecie się jak poprawnie oddychać podczas biegania aby zwiększyć możliwości organizmu, mniej się męczyć, nie łapać zadyszki oraz zapobiegać kolce wysiłkowej.

Technika oddechowa, która pomoże Ci podczas intensywnych treningów
Porady

Technika oddechowa, która pomoże Ci podczas intensywnych treningów

Przeczytaj o super ćwiczeniu oddechowym, które przyczyni się do Twoich postępów w treningach, pozytywnie wpłynie na Twoją postawę i ustabilizuje ciało. Dowiedz się też, jak pomóc sobie oddechem podczas wysiłku: w jaki sposób wykorzystywać cały potencjał płuc i nie obciążać mięśni dna miednicy.

Himalaje podróż życia cz.2
Ludzie

Himalaje podróż życia cz.2

Cześć jestem Gosia! Ośmieliłam się spełnić marzenia i pojechać w Himalaje, żeby zdobyć swój najwyższy szczyt i wygrać ze słabościami. W tej części dowiesz się, jak wyglądał dzień ataku szczytowego na Mera Peak 6 476 m n.p.m., jak pokonałam kryzys i na co mi to wszystko było.

Zapisz się do newslettera

Dowiedz się, co piszczy w nowej kolekcji i nad czym aktualnie pracujemy! Bądź na bieżąco z promocjami i informacjami z wnętrza firmy. Obiecujemy tylko najbardziej kolorowe newsy :)

Kontakt

Progres W. Izbicki, N. Sztandera, Ż. Adamus Spółka Jawna
Jana III Sobieskiego 16, 32-650 Kęty

Copyright © Nessi. All rights reserved.