Jak to robimy?

Nessi Sportswear: ubieramy biegaczki od stóp do głów

Światowy Dzień Biegania (07.06) to doskonała okazja by powiedzieć o istotnej części DNA naszej marki. Nigdy nie ukrywaliśmy, że Nessi Sportswear bieganiem stoi. Od lat tworzymy odzież dla biegaczek, pomagamy poprzez bieganie, sami biegamy, uczestniczmy i wspieramy akcje i zawody biegowe. Życie Nessi Sportswear kręci się wokół biegania.

Mateusz Witkowski Mateusz Witkowski
  06.06.2023
5 minut
Bieganie-glowne-Nessi-Sportswear-1686054529.jpg

W tym wpisie przeczytasz o:

  • krótka historii Nessi Sportswear: od skarpet po specjalistyczną odzież biegową;

  • jak pomagamy poprzez bieganie;

  • w jakich biegach i akcjach biegowych bierzemy udział.

Od skarpet po specjalistyczną odzież biegową

Droga do miejsca, w którym tworzymy specjalistyczną odzież dla biegaczek, ubierając je właściwie od stóp do głów, była długa i kręta. Wszystko zaczęło się w 2007 roku od poczciwych skarpet i stworzenia marki Nessi Sportswear. Ale już wtedy Wojtek i Norbert (założyciele), marzyli o tym, aby kiedyś tą nazwą sygnować odzież biegową.

W 2010 roku, Wojtek i Norbert zrozumieli, że nie chcą tworzyć odzieży do biegania takiej jak wszyscy wtedy - czyli w najpopularniejszych kolorach czarnym, niebieskim i czerwonym. To był początek kolorowej rewolucji Nessi Sportswear, z której dziś słynie marka łączona z hasłem Feel the power of colors!

Ola w odzieży biegowej Nessi Sportswear.
Feel the power of colors! - tam gdzie odzież biegowa Nessi Sportswear, tam kolor i energia.

Założenie było konkretne: tworzyć odzież biegową, która będzie nie tylko wygodna i funkcjonalna, ale też efektowna. Bieganie zawsze było dla nas swoistym transmiterem energii i marzyliśmy o tym, aby nasze projekty stały się jej odzwierciedleniem - wspomina Wojtek.

Prawdziwym przełomem i punktem zwrotnym w historii marki okazał się 2017. To właśnie wtedy do zespołu dołącza Żaneta, która jak nikt inny potrafi w naturalny sposób łączyć modę ze sportem, nadając całości unikatowego charakteru. To dzięki Niej, zaczynają powstawać starannie zaplanowane, całe kolekcje odzieży biegowej. A nasza odzież do biegania przechodzi badania wytrzymałości i drobiazgowe kontrole - zwracamy uwagę na każdy detal.

Żaneta - projektantka odzieży Nessi Sporstwear.
Żaneta - to ona w naturalny sposób łączy modę ze sportem, nadając naszej odzieży biegowej unikatowego charakteru.

Świadczy o tym m.in. milion sprzedanych produktów w 2022 roku, z których spora ilość to była właśnie odzież do biegania.

Obecnie sami kreujemy trendy w odzieży biegowej. Idziemy zawsze pod prąd i nie oglądamy się za siebie. Naszą specjalnością stały się legginsy do biegania, ale też nieustannie szukamy nowych możliwości. Jakość i niepowtarzalny design odzieży biegowej i akcesoriów do biegania Nessi Sportswear doceniają miłośniczki biegania nie tylko w Polsce, ale też w Czechach i całej Europie. Łączymy technologię, innowacje i funkcjonalność odzieży biegowej z modą, a sportowe zacięcie i unikatowy design, to to co nas wyróżnia.

Dziś rzeczywiście ubierzesz się u nas na bieganie od stóp do głów:

Pomaganie przez bieganie

Organizujemy liczne akcje, które są okazją do aktywizowania społeczności, podkreślania roli sportu w profilaktyce zdrowotnej i niesienia radości z aktywnie spędzonego czasu. Jest to głęboko zakorzenione w DNA naszej marki. Przykład stanowią cykliczne wydarzenia sportowe „Ty biegasz, my wpłacamy”. Wybiegane przez społeczność Nessi Sportswear kilometry zamieniamy na realne działanie: pieniądze. Wybrane większe akcje biegowe organizowane przez nas:

TY BIEGASZ, MY WPŁACAMY NA WOŚP

Biegowe wyzwania na Stravie z cyklu „Ty biegasz, my wpłacamy” dla WOŚP wpisały się już w naszą tradycję. W 2022 wspólnie wybiegaliśmy 203 587 km. Przekazaliśmy też wyjątkowe przedmioty na licytacje. Łączna kwota wsparcia WOŚP to 23 944,21 zł. W 2023 roku społeczność wybiegała 360 666 km, a na konto WOŚP przekazaliśmy łącznie z dochodami z licytacji, aż 26 234 zł!

RÓŻOWY PAŹDZIERNIK

Październik 2022 upłynął nam pod znakiem działania na rzecz kobiet dotkniętych chorobą nowotworową oraz profilaktyki raka piersi. Zorganizowaliśmy kolejną akcję biegową, w ramach której drużyna Nessi przebiegła 300 000 km. W efekcie przekazaliśmy 15 000 zł na rzecz fundacji Rak’n’Roll.

MARATON DLA UKRAINY

Na przełomie marca i kwietnia 2022 trwała nasza kolejna akcja charytatywna. Wspólnie przebiegliśmy ponad 421 900 km i przekazaliśmy łącznie 38 000 zł na konta 8 fundacji działających na rzecz pomocy Ukrainie.

Dla biegaczek od biegaczek/y

To nie jest tak, że bieganie znamy tylko z teorii. Założyciel i współwłaściciel marki Nessi Sportswear Wojtek Izbicki biega od wielu lat, a ostatnio pojawił się na Wings for Life 2023 w Poznaniu. Biegają i startują w zawodach biegowych nasze Anie z marketingu. Carbo Asecura Bieg Pszczyński, Bieg o Złote Gacie w Brzeszczach za nimi, a przed nimi kolejne starty.

Anie z marketingu w odzieży Nessi Sportswear.
Nasze Anie z marketingu przekładają teorie w praktykę, startując w lokalnych imprezach biegowych.

Współpracujemy z profesjonalnym biegaczkami i ultra-biegaczkami, które testują naszą odzież w warunkach bojowych. W naszej odzieży biega m.in. Sabina Bartecka, która w 2022 roku na Mistrzostwach Świata 70.3 Ironman World Championship w St. George zajęła 13-ste miejsce na świecie w swojej kategorii i 7 wśród polek w kategorii Open. Alicja Jeromin - paralekkoatletka, sprinterka, 8-krotna medalistka Igrzysk Paraolimpijskich, Medalistka Mistrzostw Świata i rekordzistka Europy w biegach na 100 i 200 metrów. Czy Julia Maciuszek, zwyciężczyni Mistrzostw Polski 2022 w biegach przeszkodowych (OCR).

Julia Maciuszek nie oszczędza naszej odzieży na zawodach z cyklu Runmageddon.

Nasza społeczność #nessigirls i nasze klientki to aktywne biegaczki, które rok w rok przebiegają setki kilometrów.

Światowy Dzień Biegania (07.06)

Światowy Dzień Biegania to kolejne wydarzenie biegowe, w którym bierzemy czynny udział. To świetna okazja by promować bieganie i aktywny tryb życia. Bądź w ten dzień razem z nami i dołącz do nas na Garminie lub na Stravie - kliknij grafikę poniżej.

Akcja Nessi Sportswear na Światowy Dzień Biegania.
Dołącz do wyzwania Nessi Sportswear na Światowy Dzień Biegania!
Mateusz Witkowski

Mateusz Witkowski

Od 9 lat czynnie uprawia kolarstwo szosowe oraz górskie, spędzając na rowerze średnio 400 godzin rocznie i robiąc ok. 10.000 km w sezonie. Ma za sobą liczne starty w wyścigach szosowych i maratonach MTB. Najczęściej można go spotkać jak na rowerze pokonuje beskidzkie przełęcze.

Może Ci się spodobać:

Jak trenować siłowo w domu bez specjalistycznego sprzętu?
Porady

Jak trenować siłowo w domu bez specjalistycznego sprzętu?

Z artykułu dowiesz się jakie ćwiczenia siłowe możesz wykonywać w domu bez specjalistycznego sprzętu oraz które akcesoria domowe nadają się do treningu siłowego.

Jakie są ćwiczenia w programie Aerobiczna 6 Weidera?
Porady

Jakie są ćwiczenia w programie Aerobiczna 6 Weidera?

Z artykułu dowiesz się co to jest A6W i jakie ćwiczenia wchodzą w jej skład oraz jakich efektów możesz się spodziewać po zakończeniu programu.

Jak wygląda trening HIIT? Oto przykłady ćwiczeń!
Porady

Jak wygląda trening HIIT? Oto przykłady ćwiczeń!

Poznaj trening HIIT! Jego zalety oraz przykłady ćwiczeń, które możesz wykonać w domu bez dodatkowego sprzętu znajdziesz w poniższym artykule.

Zapisz się do newslettera

Dowiedz się, co piszczy w nowej kolekcji i nad czym aktualnie pracujemy! Bądź na bieżąco z promocjami i informacjami z wnętrza firmy. Obiecujemy tylko najbardziej kolorowe newsy :)

Kontakt

Progres W. Izbicki, N. Sztandera, Ż. Adamus Spółka Jawna
Jana III Sobieskiego 16, 32-650 Kęty

Copyright © Nessi. All rights reserved.