News

Światowy Dzień Biegania - świętuj razem z Nessi Sportswear!

Światowy Dzień Biegania (ang. Global Running Day) to coroczne wydarzenie, które ma na celu promowanie biegania jako formy aktywności fizycznej i zachęcanie ludzi na całym świecie do udziału w tej popularnej dyscyplinie sportu. Obchodzony jest 7 czerwca każdego roku. Dołącz do nas na Garminie lub na Stravie, i świętuj ten dzień razem z nami! Do rozdania mamy Vouchery.

Mateusz Witkowski Mateusz Witkowski
  05.06.2023
3 minuty
Swiatowy-Dzien-Biegania-Nessi-Sportswear.jpg

W tym wpisie piszemy o tym:

  • jak dołączyć do drużyny Nessi Sportswear na Światowy Dzień Biegania, na platformie Garmin;

  • jak dołączyć do globalnego wyzwania na Stravie;

  • skąd się wziął i na czym polega Światowy Dzień Biegania.

Dołącz do Nessi Sportswear na platformie Garmin i zgarnij Vouchery!

Już 7 czerwca, wraz ze Światowym Dniem Biegania, rusza wyzwanie Nessi Sportswear na platformie Garmin. Czelendż potrwa od 7 do 11 czerwca, a kobieta i mężczyzna, którzy przebiegną najwięcej kilometrów, otrzymają specjalne Vouchery. Co więcej, 5 osób - a tak właściwie to ich pozycja na zakończenie rywalizacji - także otrzyma vouchery. Miejsca te zostaną podane na stronie wyzwania.

Dołącz tu:

Wyzwanie Garmin Nessi Sportswear

Ola w odzieży Nessi Sportswear.
Kliknij grafikę i dołącz do wyzwania na platformie Garmin.

Dołącz do globalnego wyzwania na Stravie

Jeśli nie korzystasz z urządzeń Garmin, możesz też wziąć udział w globalnym wyzwaniu na Stravie. Polega ono na przebiegnięciu jednorazowo 5 km i zarejestrowaniu tego na Stravie do 11 czerwca włącznie. Za ukończenie biegu dostaniesz specjalną odznakę. Celebruj swoją miłość do biegania, celebruj Światowy Dzień Biegania jak należy. A jeśli już jesteśmy przy Stravie, to zachęcamy do dołączenia do naszej Kolorowej Drużyny Nessi na tej platformie. Znajdziesz tam informacje o aktualnych promocjach, o wyzwaniach i dużo, dużo aktywności wielu członków naszej kolorowej załogi.

Dołącz tu:

Globalne wyzwanie Strava

UWAGA! Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące obsługi Stravy, czy też dołączenia do grupy na tej platformie, zerknij na nasz poradnik Strava dla opornych.

Kliknij grafikę i weź udział w globalnym wyzwaniu na Stravie.

Idea Światowego Dnia Biegania

Pomysł na Światowy Dzień Biegania narodził się w 2009 roku w Stanach Zjednoczonych, kiedy to trzech przyjaciół i pasjonatów biegania - Michael Martinez, Ryan Lamppa i Rich Harshbarger - postanowiło stworzyć kampanię pod nazwą "National Running Day" (Narodowy Dzień Biegania). Ich celem było zjednoczenie biegaczy z całego kraju, dzielenie się swoją pasją i inspirowanie innych do rozpoczęcia aktywności biegowej.

Idea ta szybko zyskała popularność i przyciągnęła uwagę organizacji biegowych, sponsorów i entuzjastów biegania na całym świecie. W rezultacie "National Running Day" przekształcił się w "Global Running Day" (Światowy Dzień Biegania), który obchodzony jest teraz na całym globie.

Obecnie Światowy Dzień Biegania jest koordynowany przez Global Running Association (GRA) - międzynarodową organizację non-profit, która skupia wiodące organizacje biegowe i wydarzenia sportowe z różnych krajów. GRA ma na celu promowanie biegania, zdrowego stylu życia i jedności biegaczy na całym świecie.

Podczas Światowego Dnia Biegania organizowane są różne aktywności, wyzwania i wydarzenia, zarówno lokalne, jak i międzynarodowe. Biegacze są zachęcani do zarejestrowania swojego udziału, dzielenia się swoimi doświadczeniami na mediach społecznościowych i inspirowania innych do aktywności fizycznej poprzez bieganie. To wyjątkowe święto biegania ma na celu propagowanie zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej na całym świecie.

Świętujmy razem Światowy Dzień Biegania! Dołącz do nas!

Mateusz Witkowski

Mateusz Witkowski

Od 9 lat czynnie uprawia kolarstwo szosowe oraz górskie, spędzając na rowerze średnio 400 godzin rocznie i robiąc ok. 10.000 km w sezonie. Ma za sobą liczne starty w wyścigach szosowych i maratonach MTB. Najczęściej można go spotkać jak na rowerze pokonuje beskidzkie przełęcze.

Może Ci się spodobać:

Oddychanie podczas biegania –  jak poprawnie oddychać aby łatwiej się biegało?
Porady

Oddychanie podczas biegania – jak poprawnie oddychać aby łatwiej się biegało?

W artykule dowiecie się jak poprawnie oddychać podczas biegania aby zwiększyć możliwości organizmu, mniej się męczyć, nie łapać zadyszki oraz zapobiegać kolce wysiłkowej.

Technika oddechowa, która pomoże Ci podczas intensywnych treningów
Porady

Technika oddechowa, która pomoże Ci podczas intensywnych treningów

Przeczytaj o super ćwiczeniu oddechowym, które przyczyni się do Twoich postępów w treningach, pozytywnie wpłynie na Twoją postawę i ustabilizuje ciało. Dowiedz się też, jak pomóc sobie oddechem podczas wysiłku: w jaki sposób wykorzystywać cały potencjał płuc i nie obciążać mięśni dna miednicy.

Himalaje podróż życia cz.2
Ludzie

Himalaje podróż życia cz.2

Cześć jestem Gosia! Ośmieliłam się spełnić marzenia i pojechać w Himalaje, żeby zdobyć swój najwyższy szczyt i wygrać ze słabościami. W tej części dowiesz się, jak wyglądał dzień ataku szczytowego na Mera Peak 6 476 m n.p.m., jak pokonałam kryzys i na co mi to wszystko było.

Zapisz się do newslettera

Dowiedz się, co piszczy w nowej kolekcji i nad czym aktualnie pracujemy! Bądź na bieżąco z promocjami i informacjami z wnętrza firmy. Obiecujemy tylko najbardziej kolorowe newsy :)

Kontakt

Progres W. Izbicki, N. Sztandera, Ż. Adamus Spółka Jawna
Jana III Sobieskiego 16, 32-650 Kęty

Copyright © Nessi. All rights reserved.