News

#SportJestSpoko. Odpalamy 2 edycję!

Tak jak już pisałem - nie będziemy ustawać w promowaniu aktywnego trybu życia. #SportJestSpoko to akcja społeczna, której celem jest wypracowanie nawyku uprawiania aktywności fizycznej. Najczęściej jak to tylko możliwe. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu podczas pierwszej edycji, wpłynęliśmy pozytywnie na życie wielu osób. Teraz czas na drugą edycję. Odpalamy!

Mateusz Witkowski Mateusz Witkowski
  01.06.2023
2 minuty
Ola-bieg-Nessi-Sportswear.jpg

W jakim celu to robimy?

Powód nr 1

Powodów jest kilka! W pierwszej edycji przedstawiliśmy dane, które mówiły, że aż 65% Polaków nie uprawia żadnego sportu. Dlatego jako marka odzieży sportowej dla kobiet, marka odpowiedzialna społecznie i grupa pasjonatów sportu nie mogliśmy przejść obojętnie wobec tak niepokojącego trendu. I to był główny powód dla zainicjowania pierwszej edycji i taki jest też w startującej dzisiaj drugiej edycji #SportJestSpoko.

Udowodniłyście, że każdy krok w kierunku zdrowego stylu życia ma ogromne znaczenie i mamy nadzieję, że tak będzie i tym razem.

Powód nr 2

Kolejny powód? Jako, że jest Dzień Dziecka, postanowiliśmy zbadać jak sprawa z aktywnością wygląda u dzieci. Okazuje się, że dane są jeszcze gorsze niż w przypadku dorosłych. Aż 80 proc. polskich dzieci prowadzi siedzący tryb życia, a mniej niż 20 proc. uczestniczy w zorganizowanych zajęciach sportowych. Ogólna sprawność fizyczna dzieci i młodzieży w Polsce została oceniona na D- (w pięciostopniowej skali ocen od A do F). Ponadto wynik pogorszył się w porównaniu z 2016r., gdyż wtedy Polska otrzymała ocenę D).*

Biorąc pod uwagę powyższe, chcemy, żeby #SportJestSpoko też objął dzieci. Będziemy zachęcać dzieciaki w naszym otoczeniu do ruszenia sprzed ekranów na boiska, w góry, gdziekolwiek! I do tego też zachęcamy Ciebie. Pokaż młodszym, że sport jest spoko. Planner może być w tym niezwykle pomocny. Wspólna zabawa z dzieckiem i zapełnianie w nim kratek, może być niezłą zachętą do wspólnych aktywności i zdrowej rywalizacji.

*Dane pochodzą z z badania Global Matrix 3.0, które objęło 49 krajów rozwiniętych i rozwijających się z sześciu kontynentów. Aż 75 proc. z nich otrzymało dostateczną ocenę (D) poziomu aktywności fizycznej dzieci oraz prowadzonych programów zachęcających najmłodsze pokolenie do ruchu. W realizację badania było zaangażowanych 517 ekspertów, w tym z Polski.

2. edycja akcji #SportJestSpoko
Nie ważne w jakiej formie, najważniejsze żeby się ruszać. Kliknij grafikę i dołącz do 2. edycji #SportJestSpoko

Powód nr 3

Nadchodzące wakacje i powszechny czas urlopów sprzyja lenistwu. Grille, gofry, lody, imprezki, piwko, wiemy jak jest. Pamiętaj, żeby spakować do swojej wakacyjnej walizki odzież do biegania, czy cokolwiek co pomoże Ci pozostać aktywną. Potraktuj urlop i wolny czas jako okazję do ruszenia z aktywnością! Czerwiec i wiosenno-letnia aura to najlepszy czas żeby dołączyć do akcji #SportJestSpoko.

Powód nr 4

Pokaż akcję bliskim Ci osobom, które stronią od aktywności, albo robią to sporadycznie. Zachęć je do uprawiania sportu pomimo wakacji, pomimo przeciwności, pomimo wszystkiego! Uprawiaj sport z bliskimi i znajomymi, bo #SportJestSpoko. Niech dawką motywacji dla Nich, będzie podarowany planner.

Jak dołączyć do drugiej edycji #SportJestSpoko?

Przyłącz się do naszej akcji #SportJestSpoko! Zobaczysz, że regularna aktywność fizyczna przyniesie wymierną korzyść dla Twojego zdrowia, poczujesz się lepiej, zadbasz o kondycję fizyczną i psychiczną. Każda rewolucja zaczyna się od małego kroku - pokażemy Ci, jak wyrabiać w sobie zdrowe nawyki i krok po kroku dążyć do celu.

**********#SPORTJESTSPOKO - DOŁĄCZ DO WZYWANIA!**********

Druga edycja #SportJestSpoko trwa przez cały czerwiec. Do dzieła!

Mateusz Witkowski

Mateusz Witkowski

Od 9 lat czynnie uprawia kolarstwo szosowe oraz górskie, spędzając na rowerze średnio 400 godzin rocznie i robiąc ok. 10.000 km w sezonie. Ma za sobą liczne starty w wyścigach szosowych i maratonach MTB. Najczęściej można go spotkać jak na rowerze pokonuje beskidzkie przełęcze.

Może Ci się spodobać:

Jak wygląda trening HIIT? Oto przykłady ćwiczeń!
Porady

Jak wygląda trening HIIT? Oto przykłady ćwiczeń!

Poznaj trening HIIT! Jego zalety oraz przykłady ćwiczeń, które możesz wykonać w domu bez dodatkowego sprzętu znajdziesz w poniższym artykule.

Pobiegajmy na Islandii!
Ludzie

Pobiegajmy na Islandii!

Cześć! Nazywam się Agnieszka i kilka lat temu rzuciłam świetną posadę w banku i wyruszyłam do Islandii, by odnaleźć siebie. Nie wiedziałam, co będę robić. Myślałam, że po pół roku wrócę. To się jednak nie wydarzyło. Przeczytaj moją historię i sprawdź, czy na Islandii da się biegać bez rękawiczek.

Wings for Life 2024. Podsumowanie
News

Wings for Life 2024. Podsumowanie

Kolorowa Drużyna na Wings for Life 2024! Ramię w ramię biegliśmy dla tych, którzy nie mogą. Przeczytaj, ile dobrego zrobiliśmy w ramach tegorocznej edycji największego na świecie biegu!

Zapisz się do newslettera

Dowiedz się, co piszczy w nowej kolekcji i nad czym aktualnie pracujemy! Bądź na bieżąco z promocjami i informacjami z wnętrza firmy. Obiecujemy tylko najbardziej kolorowe newsy :)

Kontakt

Progres W. Izbicki, N. Sztandera, Ż. Adamus Spółka Jawna
Jana III Sobieskiego 16, 32-650 Kęty

Copyright © Nessi. All rights reserved.