Jak to robimy?

Issen – odzież w duchu slow fashion & comfortwear

Poznaj markę Issen, przeciwwagę dynamicznej i sportowej Nessi Sportswear. Issen to jej „młodsza siostra”, która stoi za casualową linią odzieży, tworzoną w zgodzie ze zrównoważoną i odpowiedzialną modą. Przyświecają jej idee slow fashion & comfortwear, jak również troska o przyrodę, szacunek dla ludzi i ich pracy. Rozszyfrowujemy Issen i przedstawiamy jej DNA.

Mateusz Witkowski Mateusz Witkowski
  28.12.2022
5 minut
Issen-casual-Nessi-Sportswear.jpg

Slow fashion & comfortwear

Jak można przeczytać na nessi-sport.com: Issen to casualowa linia odzieży tworzona w duchu slow fashion & comfortwear. Co więc znaczą te pojęcia, które w dużej mierze nadają rytm naszym działaniom?

Slow fashion, pojęcie, które tłumaczy się również jako zrównoważona lub odpowiedzialna moda, jest przeciwieństwem konsumpcjonizmu i bezmyślnego kupowania ubrań. W związku z tym, w przeciwieństwie do praktyk mody przemysłowej, slow fashion obejmuje lokalnych producentów i stosowanie materiałów przyjaznych dla środowiska. Ostatecznie, idea ta, ma zapewnić wartość konsumentom i producentom.

Comfortwear, czy też comfort clothing, jak sama nazwa wskazuje, chodzi o wygodę i komfort. Jednak w głównej mierze jest to trend na styku branży fashion i szeroko pojętego lifestyle'u, który ma na celu tworzenie mody w duchu zrównoważonego rozwoju i korzystanie z lokalnej produkcji. To również, tworzenie ubrań z tkanin i dzianin wysokiej jakości, tak by odzież została w szafie na długie lata.

I S S E N

Poniżej DNA marki Issen. Rozszyfrowujemy casual w naszym wydaniu, litera po literze.

I

Innovation. Innowacje to w głównej mierze poszukiwanie i wykorzystywanie w produkcji naszej odzieży materiałów, które są wytworzone zgodnie z ideą fare trade oraz z koncepcją zrównoważonego rozwoju. A następnie łączenie tych naturalnych materiałów z nowoczesnymi krojami i designem. Tym nieszablonowym podejściem tworzymy klasykę na nowo i pokazujemy, że odzież casualowa nie musi być nudna. Nasze nieoczywiste rozwiązania sprawiają, że odzież Issen nie tylko wyróżnia się na rynku, ale również może służyć użytkowniczką przez lata. Tradycyjne golfy, spodnie sztruksowe czy bluzy bawełniane, przedstawiamy w nowym świetle, redefiniujemy je.

Pozostając przy materiałach, wybieramy tylko te, które pochodzą z etycznych źródeł. To m.in. bawełna organiczna produkowana w sposób przyjazny dla środowiska na ekologicznych plantacjach; wiskoza bambusowa wytwarzana w sposób ekologiczny, z wykorzystaniem naturalnych procesów; kaszmir pochodzący z recyklingu czy biodegradowalny materiał Tencel. Eksplorowanie nowoczesnych metod pozyskiwania dzianin z poszanowaniem natury i człowieka, to kolejny obszar działań Issen na polu innowacji.

S

Slow, znaczy wolno. Stajemy w kontrze do tak zwanej szybkiej mody, konsumpcjonizmu i nałogowego kupowania ubrań, a to nic innego jak idea slow fashion (moda zrównoważona, odpowiedzialna). Nie tworzymy produktów jednorazowych, niskiej jakości. Sam proces tworzenia to przede wszystkim praca nad odpowiednio wysoką jakością, jak również odpowiednim doborem materiałów i dodatków. Skupiamy się na tym, by produkt wypuszczony na rynek był dopieszczony. Dzięki temu, że wszystko produkujemy w kraju, mamy pełną kontrolę nad każdym etapem produkcji.

Ogrom pracy wykonuje dział projektowy. Poszukiwanie zadawalających nas rozwiązań, trwa miesiącami. Nie jest łatwo znaleźć materiały, które odpowiadają naszym wysokim wymaganiom.

Slow to także kwestia związana ze stylem życia. Marka Issen to przeciwwaga do dynamicznej, sportowej marki Nessi Sportswear. Odzież nas określa, mówi, kim jesteśmy i co robimy, ale nie może być celem samym w sobie. Issen spogląda w kierunku znalezienia balansu i równowagi, zwolnienia na chwilę w pędzącej codzienności, zrozumienia siebie i otaczającego świata. Odzież Issen ma być perfekcyjnie komfortowa. Osoba nosząca nasze ubrania ma czuć się naturalnie i swobodnie.

S

Synergy, znaczy synergia. To działanie kilku podmiotów i dziedzin, by stworzyć markę nie tylko odpowiedzialną społecznie, ale też przyjazną dla środowiska. Zarówno działania produkcyjne, jak i kwestie dotycząca przekazu mają za zadanie umieścić klientkę w centrum marki. To ona, jej życie, przekonania i potrzeby są najważniejsze. Myślimy o przyszłości, dlatego tak bardzo stawiamy na produkcję odzieży, która będzie odpowiedzią na wyzwania, jakie nas czekają.

Ciągle szukamy odpowiednich rozwiązań, czerpiemy z własnych doświadczeń, ale także z doświadczeń z przeszłości. Wierzymy, że zrównoważony rozwój i działanie na wielu polach, pozwoli nam osiągnąć zamierzony cel.

E

Elegance – elegancja. Często odzież ekologiczna, jak również tworzona w zgodzie z naturą, przybiera bardzo spartański charakter. Mówimy tu o kolorach oczywiście, ale przecież natura sama w sobie nie jest szarobura, nijaka i bez wyrazu. Kwiaty, krajobrazy, zwierzęta, aż krzyczą kolorami i to jest nasz cel. Tworzenie mody w zgodzie z naturą, w której dziewczyny będą się czuły elegancko i stylowo. Nie będą musiały rezygnować z określania ubiorem swojej osobowości, a przy tym będzie to zgodne z ich przekonaniami oraz ideami.

N

Nature - natura. Inspiruje nas na każdym kroku. Ideą naszej marki, zapisaną w DNA, jest produkcja odzieży w 100% z produktów naturalnych, od materiałów po dodatki. To, co natura dała, ma mieć możliwość wchłonięcia. Mowa tutaj nie tylko o samych materiałach, ale także o kosztach produkcji, śladzie węglowym i dystrybucji. Nie stosujemy opakowań plastikowych, nie mamy odpadów produkcyjnych, co jest też związane z nową technologią, np. wykroje są tak przygotowywane, by wykorzystać 100% materiału, a jeśli pojawią się ewentualne odpady, są przeznaczane na elementy typu podszycie czy kieszonka. Często poszukujemy materiałów, których nikt nie chce, a których o dziwo jest sporo kolorowych, więc dla nas to idealna opcja. Maksymalizujemy wykorzystanie tego, co ktoś już wyprodukował.

 

Mniej, znaczy więcej

Przez Issen, chcemy zmienić świadomość i wrócić do kultury produktu z długim terminem przydatności, bo kto nie nosił spodni po starszej siostrze czy płaszcza po mamie, babci? To gdzieś zniknęło, a chcemy do tego wrócić. Chcemy także uczulać nasze klientki, że zamiast wyrzucać, warto naprawić, sprzedać lub oddać - tutaj dobrym przykładem jest prężnie działająca Giełda Nessi Sportswear.

Pokazujemy cały proces produkcji, by osoba, która kupi nasz produkt, miała świadomość, że został on wykonany z pełną pieczołowitością i ktoś włożył w to swoją pracę, emocje, serce. Nie produkujemy masowo. Wypuszczamy butikowe, jednorazowe kolekcje, z limitowaną ilością produktów - tak by były one zawsze atrakcyjne. Hołdujemy zasadzie mniej, znaczy więcej, Stawiamy na jakość, a nie na ilość. Idea, która nadaje rytm naszym działaniom, zamyka się w haśle „Feel comfort –wear comfort”. Issen = 100% comfort wear & slow fashion.

#feelcomfort #wearcomfort #ethicalwear #slowfashion

Jeśli zainteresowała Cię nasza wizja, jak również sposób, w jaki patrzymy na odzież casualową i jak ją tworzymy, zerknij na ofertę Issen Comfortwear.

Mateusz Witkowski

Mateusz Witkowski

W Nessi zajmuje się komunikacją marki. Od 8 lat czynnie uprawia kolarstwo szosowe oraz górskie. Ma za sobą liczne starty w wyścigach szosowych i maratonach MTB. Najczęściej można go spotkać jak na rowerze pokonuje beskidzkie przełęcze.

Może Ci się spodobać:

Bluzy sportowe. Jaką bluzę wybrać do danej dyscypliny?
Porady

Bluzy sportowe. Jaką bluzę wybrać do danej dyscypliny?

Jaka jest moja ulubiona forma aktywności? To kluczowe pytanie, które warto sobie zadać przed wyborem odpowiedniej bluzy sportowej. To, a także zastanowienie się, w jakich warunkach najczęściej trenujesz. Właściwie dobrana bluza pozwoli Ci czerpać maksimum satysfakcji z treningu. Prezentujemy przewodnik, który pomoże Ci wybrać bluzę dopasowaną do Twojej ulubionej dyscypliny i do pogody – w artykule skupiamy się na aurze wiosennej.

Misja SS2023: kulisy sesji zdjęciowej na Fuerteventurze
Jak to robimy?

Misja SS2023: kulisy sesji zdjęciowej na Fuerteventurze

Dziś zabieramy Was w podróż po miejscach, które były planem zdjęciowym dla naszej najnowszej kolekcji spring-summer Bloom'23. Zachwycające fale oceanu, szerokie plaże, ciekawe formacje skalne, klimatyczne miasteczka - co rusz widoki godne okładki National Geographic. Oto zakulisowy materiał prosto z Fuerteventury, jednej z najbardziej fascynujących wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich.

Kiedy bieganie dla siebie to już za mało. Dlaczego warto startować w zawodach?
Porady

Kiedy bieganie dla siebie to już za mało. Dlaczego warto startować w zawodach?

Bieganie stało się Twoją pasją? Trenujesz regularnie od kilku miesięcy, potrafisz już przebiec kilka kilometrów bez zatrzymywania? To pewnie po cichu zaczynasz myśleć o tym, jak to jest stanąć na linii startu razem z innymi biegaczami i poczuć emocje związane z zawodami!

Zapisz się do newslettera

Dowiedz się, co piszczy w nowej kolekcji i nad czym aktualnie pracujemy! Bądź na bieżąco z promocjami i informacjami z wnętrza firmy. Obiecujemy tylko najbardziej kolorowe newsy :)

Kontakt

Progres W. Izbicki, N. Sztandera, Ż. Adamus Spółka Jawna
Jana III Sobieskiego 16, 32-650 Kęty

Copyright © Nessi. All rights reserved.