Jak to robimy?

Feel the power of colors! Kilka faktów o marce, która stoi za tym hasłem

Odkąd 15 lat temu właściciele marki Nessi Wojciech Izbicki i Norbert Sztandera sprzedali pierwszą parę skarpet, podążają własną nieutartą ścieżką, poza głównym nurtem. Dziś, pomimo wzlotów i upadków, Nessi kreuje kolorową rzeczywistość i nowe trendy. Nadal często idąc pod prąd, ale z jasno określonym celem. O tym, co ma wpływ na to, jak wygląda i jak funkcjonuje obecnie firma, która stała się w Polsce liderem pod kątem dostępności, wzorów i jakości legginsów sportowych, przeczytasz poniżej.

Mateusz Witkowski Mateusz Witkowski
  27.10.2022
8 minut
Aleksandra-bieg-Alpy-Nessi-Sportswear.jpg

Unikatowe i autorskie wzory

Przełomem dla marki Nessi było dołączenie do zespołu Żanety Adamus, współwłaścicielki i projektantki. To za sprawą jej autorskich wzorów kolekcje zaczynają wyglądać spójnie i zgodnie z wyobrażeniami. Dzięki temu firma rozwija skrzydła i wchodzi na najwyższy poziom profesjonalizmu.

Każda nowa kolekcja to wypadkowa podróży, spotykanych ludzi i kolorowego życia. Żaneta z tych doznań komponuje wzory i tworzy produkty, które odzwierciedlają charakter kobiety wolnej, pewnej siebie i otwartej na świat. Jej wyobraźnia, zmysł, intuicja i dobór kolorów sprawiają, że odzież Nessi jest wyjątkowa i niepowtarzalna.  Potrafi w naturalny sposób połączyć modę ze sportem, nadając całości unikatowego charakteru.

Wybierając odzież Nessi Sportswear, masz pewność, że otrzymujesz unikalny produkt i pełną świadomość tego, kto zaprojektował to, co właśnie masz na sobie.

Made in Poland

Wszystkie nasze produkty są w 100% wytworzone w Polsce. Dzięki temu mamy pełną kontrolę nad każdym etapem procesu produkcyjnego, utrzymaniem najwyższej jakości oraz nie wytwarzamy zbędnego śladu węglowego.

Zanim wzór stworzony przez Żanetę zostanie nadrukowany na poszczególne produkty, trafia w ręce Grzegorza. To nasz grafik, który konwertuje wzory i dba o właściwie odwzorowanie kolorów, tak by były zgodne z ideą projektantki.

Następnie gotowe pliki produkcyjne trafiają do drukarni, gdzie Mariusz (drukarz), musi dostosować projekt do języka drukarki. Odpowiednio ustawia proporcję kolorów, by wzór wyszedł zgodnie z założeniami. Po wydruku wzór jest aplikowany na poszczególne elementy z wykrojów.

Grzegorz podczas pracy, Nessi Sportswear
Grafik konwertuje wzory, tworzy gotowe pliki produkcyjne, które następnie trafiają do drukarni.

Korzystamy z różnych polskich szwalni. Dlaczego z różnych? Pozwala to im poświęcić więcej czasu i znaczną część zasobów przy produkcji konkretnego modelu. Zatem część z pracowni specjalizuje się w kurtkach, inna szwalnia składa w całość legginsy, a jeszcze ktoś inny odpowiada za Issen. Oczywiście najprościej i najtaniej byłoby wszystko zlecić w jednym miejscu, najlepiej gdzieś w Azji, ale to nigdy nie była nasza droga…

Wojciech Izbicki, współwłaściciel: W ostatnich 20 latach bardzo mocno przyzwyczajano nas do tanich produktów z byle czego. Produkcję przerzucono do Azji, często w nieludzkich warunkach. Była koniunktura, więc mało kogo interesowało to, kto i gdzie wytwarza produkt. Na szczęście od kilku lat, Polska znów jest postrzegana nie jako tania siła robocza, ale miejsce, gdzie fachowo można produkować odzież. Sami staramy się stworzyć przemysł tekstylny Made in Poland. W pewnych dziedzinach przewodzimy. Pokazujemy, że są opcje, że te naczynia są powiązane, że wspólnota daje ogromną siłę, że praca daje pracę.  Na przykład w procesie tworzenia 1 bezrękawnika uczestniczy ponad 8 osób. Tak to działa.

Dla nas ważne jest to, że znamy ludzi, którzy szyją nasze produkty. Jesteśmy w stałym kontakcie ze szwalniami, dzięki czemu możemy szybko i na bieżąco reagować na wszelkie niespodziewane sytuacje i opóźnienia. To znowu sprawia, że w większości przypadków jesteśmy w stanie przewidzieć, kiedy ostatecznie produkt trafi do sprzedaży, a potem do Was, do naszych klientek.

Pracę na linii Nessi-szwalnia ułatwia numer nadawany każdej wyprodukowanej sztuce odzieży, a oznacza on stanowisko, przy którym została uszyta. W związku z tym w momencie, gdy trafia do nas jakaś partia, choćby z najdrobniejszą wadą, łatwo możemy dojść do tego, gdzie coś poszło nie tak, wprowadzić zmiany, sprawnie powtórzyć proces i finalnie wypuścić produkt dopracowany w najdrobniejszych szczegółach.

Cały proces od momentu projektowania wzoru przez Żanetę, przez robienie wizualizacji przez grafika Grzegorza, aż po wydruk i efekt końcowy zobaczysz na naszym Instagramie, w specjalnie przygotowanym video - zobacz tutaj.

Kontrola jakości

Ze szwalni pora przenieść się do jednej z naszych siedzib w Kętach, skąd obsługujemy klientów i gdzie znajduje się magazyn oraz stacjonarny punkt odbioru zamówień. Druga siedziba, którą otworzyliśmy w tym roku to miejsce pracy działu projektowego, logistyki, obsługi witryny Nessi Sport oraz marketingu (skąd pisze autor tego tekstu), ale dziś nie o tym.

Wróćmy do pierwszego miejsca, gdzie dzieją się kluczowe rzeczy dla Was. To tutaj od wejścia przywitają Was z uśmiechem na ustach Joanna, Magda, Renata i Pani Wandzia. I to tutaj ma miejsce kontrola jakości. Jasne, jest szczegółowa, restrykcyjna, a sprawne oczy i ręce dziewczyn nie pominą nawet mikroskopijnej niedoróbki, której ja nie zauważam nawet po pół godziny wpatrywania się w produkt. Owszem, tak może napisać każdy, ale już nie każdy stosuje kontrolę w trzech etapach: przed produkcją, po produkcji i bezpośrednio przed wysyłką do klienta. To w ogromnym stopniu pozwala na zminimalizowanie praktycznie do zera liczby reklamacji ze względu na wady widoczne. A jak to widzi Wojtek:

Dziewczyny zawsze mają szkolenie z Żanetą na temat nowych produktów. Po szkoleniu wiedzą, na co zwracać uwagę przy pakowaniu, jakie etykiety umieszczać przy konkretnych produktach. Otrzymują także karty, które pozwalają monitorować, to co schodzi z produkcji. Zanim wyślemy paczki do klientek, wszystko jest jeszcze raz dokładnie sprawdzane. Mam świadomość tego, że zdarzają się jeszcze pojedyncze przypadki, ale mogę zakomunikować, że w ciągu ostatniego roku obniżyliśmy procent reklamacji ze względu na wady widoczne, to 1 na 1000 przypadków! To zasługa m.in. wspomnianych szkoleń.

Szkolenie w Nessi Sportswear.
Szkolenie, które precyzyjnie wyjaśnia, w jaki sposób kontrolować jakość każdej sztuki odzieży, tak by nic nie umknęło.

Pozostając przy reklamacjach, jeśli Twój egzemplarz odzieży uległ zniszczeniu w ten czy inny sposób np. w trakcie wywrotki podczas biegu, czy na rowerze - odezwij się do nas! Zawsze staramy się znaleźć rozwiązanie w każdej sytuacji i także naprawiać usterki mechaniczne odzieży.

Blisko klientek

Nasze hasło „Blisko aktywnych” oznacza także to, że jesteśmy blisko z naszymi klientkami. Codziennie działamy w duchu prokonsumenckim i jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nie trafimy do wszystkich, ale zawsze, na koniec dnia, naszym celem jest wypuszczenie na rynek najwyższej klasy odzieży sportowej.

Stworzyliśmy najbardziej kolorową drużynę w Polsce, to Kolorowa Drużyna Nessi. To fanki marki, które wzajemnie się motywują, zawierają przyjaźnie, spotykają się na zawodach i wspólnych treningach. Robią niesamowite rzeczy, przebiegają ultramaratony, uprawiają ekstremalne sporty, podróżują w najdalsze zakątki świata i zdobywają szczyty gór. Są naszą niekończącą się bazą wiedzy, a my wsłuchując się w ich potrzeby, możemy ciągle udoskonalać i tworzyć najlepsze produkty.

Taki feedback jest szczególnie istotny i ma spory wpływ na to, jak finalnie wygląda i jak funkcjonuje nasza odzież. Często jest to bardzo długi i żmudny proces, okupiony miesiącami testów i prób. Niektóre produkty ewoluują przez lata, jak np. nasze krótkie legginsy, które otrzymały nowy system kieszonek. Niby drobna rzecz, ale na wszystko zwracamy uwagę. Zmiana detalu, często powoduje zmianę całej konstrukcji, a to znowu pochłania czas i dodatkowe środki. Jednak w tym przypadku najistotniejsze jest to, by w ręce klientów trafił produkt dopracowany i dopieszczony w każdym calu. Nie uznajemy półśrodków.

Gdy już jesteśmy w 100% pewni naszego produktu, pora go spakować - zawsze w indywidualny sposób, z wyjątkowym dopiskiem. To swego rodzaju kropka nad i. Jak widzisz, to co zamawiasz przeszło długą drogę, a cały proces wymaga pracy wielu rąk. Mamy nadzieję, że odzież, którą odbierasz z paczkomatu, pozwoli Ci poczuć moc koloru i napełni Cię sporą dawkę pozytywnej energii do działania. Feel the power of colors!

Indywidualny sposób pakowania odzieży Nessi Sportswear
Od kolekcji Lively, paczki są sygnowane spersonalizowanym dopiskiem.

Marka odpowiedzialna społecznie

Środowisko naturalne jest dla nas ważne, dlatego stale poszukujemy innowacyjnych rozwiązań, takich jak materiały w pełni recyklowalne, czy biodegradowalne i wykorzystujemy je w naszych kolekcjach.

Wierzymy, że każde działanie ma sens, a nasze pojedyncze decyzje mają realny wpływ nie tylko na najbliższe otoczenie. Świat w czasach, gdy "szybka moda" ze swoimi chwilowymi trendami i nadmierny konsumpcjonizm sprawia, że przemysł odzieżowy plasuje się w czołówce najbardziej szkodliwych branż dla środowiska - MY stajemy w opozycji i działamy w ruchu slow fashion. Robimy wszystko, aby ograniczyć nasz wpływ na środowisko:

  • stawiamy na jakość premium, łączymy ją z wygodą i autorskim designem: wyrazistym, nietuzinkowym, wyrażającym radość z eksploracji świata i zachwyt nad pięknem, które daje nam natura.

  • wybieramy ekologiczne i naturalne materiały z kontrolowanych źródeł, takie jak: Climashield® Eco, bambus, wełna merino, czy sztruks;

Ola w półgolfie z bambusa i sztruksach, odzież Issen marki Nessi Sportswear.
Ważnym krokiem dla marki było stworzenie casualowej linii odzieży w duchu slow fashion & comfortwear - Issen.

  • wykorzystujemy materiały z recyklingu, takie jak kaszmir - których cały proces produkcji wyróżnia się dbałością o środowisko;

  • stosujemy naszywki z washpapy, czyli wegańskiej alternatywy dla skóry stworzonej z papieru i kauczuku, który spełnia standard OEKO-TEX® oraz FSC. 100% cruelty free.

Działamy też charytatywnie, akcje „Ty biegasz, my wpłacamy” to cykl naszych wydarzeń sportowych. Wybiegane przez naszą społeczność kilometry zamieniamy na realne działanie: pieniądze. Wsparliśmy m.in WOŚP, biegaliśmy dla Ukrainy, podczas Różowego Października wsparliśmy OnkoCafe, a w tym roku Rak'n'Roll. Wspieramy na zimę dzieciaki z domów dziecka czapkami i ciepłymi skarpetami . Schroniska dla zwierząt zaopatrujemy w ciepłe koce.

Innowacje i ciągłe poszukiwanie nowych rozwiązań

Łączymy technologię, innowacje i funkcjonalność odzieży sportowej z modą. Sportowe zacięcie i unikatowy design, to to, co nas wyróżnia. Kolorujemy biegaczki, siłaczki, joginki, globtroterki, podróżniczki, trenerki, zawodniczki rangi pro, jak i amatorki, tworzymy dla Ciebie, byś czuła się wyjątkowo.

Koniec pracy nad kolekcją to początek pracy nad nową. Poszukiwanie nowych rozwiązań, materiałów, ulepszanie produktów, ciągły rozwój, nowe współprace. Wszystko po to, by codziennie kreować kolorową rzeczywistość i być blisko aktywnych.

Mateusz Witkowski

Mateusz Witkowski

Od 9 lat czynnie uprawia kolarstwo szosowe oraz górskie, spędzając na rowerze średnio 400 godzin rocznie i robiąc ok. 10.000 km w sezonie. Ma za sobą liczne starty w wyścigach szosowych i maratonach MTB. Najczęściej można go spotkać jak na rowerze pokonuje beskidzkie przełęcze.

Może Ci się spodobać:

Jest ciężko, ale ma być ciężko
Ludzie

Jest ciężko, ale ma być ciężko

Cześć! Nazywam się Dorota Horęzga, znajomi wołają na mnie Doris. Mam 33 lata i sport w moim życiu przewijał się zawsze. Nie zawsze jednak szedł w parze z formą sylwetkową. Nie lubię publikować w socialach prywaty. Jednak muszę chyba nadmienić, że jestem również mamą nastolatki, którą od lat wychowuję sama. Dlatego ciężko było pogodzić moje sportowe pasje z domem, macierzyństwem oraz pracą. Ale do brzegu.

Czym jest kadencja i jaki ma wpływ na nasze bieganie?
Porady

Czym jest kadencja i jaki ma wpływ na nasze bieganie?

W artykule przeczytasz czym jest kadencja, z czego wynika, jak nad nią pracować i czy w ogóle ma ona jakieś znaczenie?

Formę buduje się w kuchni - dieta biegacza.
Porady

Formę buduje się w kuchni - dieta biegacza.

W artykule dowiesz się jakie jest zapotrzebowanie kaloryczne w dni treningowe i wolne od treningów oraz poznasz przykładowy jadłospis biegacza.

Zapisz się do newslettera

Dowiedz się, co piszczy w nowej kolekcji i nad czym aktualnie pracujemy! Bądź na bieżąco z promocjami i informacjami z wnętrza firmy. Obiecujemy tylko najbardziej kolorowe newsy :)

Kontakt

Progres W. Izbicki, N. Sztandera, Ż. Adamus Spółka Jawna
Jana III Sobieskiego 16, 32-650 Kęty

Copyright © Nessi. All rights reserved.