News

Dlaczego Kęcka Piątka to idealny bieg dla każdego?

Za nami 5. edycja Kęckiej Piątki. W związku z tym, że jako Nessi jesteśmy głównym sponsorem tej imprezy, to nie mogło nas tam zabraknąć. Nie tylko od strony technicznej, ale również stając na starcie razem z resztą uczestników!

Mateusz Witkowski Mateusz Witkowski
  13.06.2022
3 minuty
Podium-kecka-piatka-Nessi-Sportswear.jpg

Ostatnia niedziela (12.06) w Kętach minęła pod znakiem sportowych emocji. W rodzinnej i przyjaznej atmosferze, 246 biegaczy postanowiło właśnie w ten sposób spędzić niedzielne przedpołudnie. Niektórzy bijąc swoje indywidualne rekordy i poprawiając życiówki, natomiast inni przeplatając spokojny bieg marszem. Styl i forma dowolna - najważniejsza jest dobra zabawa, bo na Kęckiej Piątce może pobiec praktycznie każdy, bez względu na poziom wytrenowania. 

Czy ultramaratończyk umie biegać „piątkę”?

Co prawda nasza ekspertka od biegów długodystansowych Sylwia Jabłońska dopiero wraca po kontuzji, to 5 km pokonała w nieco ponad 20 minut. Więc i było szybko, i było pudło, bo Sylwia zajęła 2 miejsce open. Na uwagę zasługuje fakt, że wracając po długiej rekonwalescencji, samą trasę chciała pokonać...wolniej!

Sylwia Jabłońska: Chciałam wolniej, ale nie mogłam się oprzeć. Średnia 4:01 na km, z czasem 20:25.

Ania i Sylwia z pucharami w odzieży Nessi Sportswear
Przyjechały, przebiegły....i zgarnęły puchary. Po prostu NessiGirls - Ania i Sylwia!

Jak widać ultramaratończyk potrafi w całkiem niezłym tempie pokonać 5 kilometrów. Co ciekawe, to nie jest szczyt możliwości zawodniczki, ale wspomniana kontuzja zaburzyła jej przygotowania do sezonu.

Stać mnie na więcej. To nie jest szczyt moich marzeń, ale od czegoś trzeba zacząć i na prawdę miło było stanąć na pudle w takim towarzystwie. By szybko pobiec krótki dystans potrzeba treningów w tempie, a ja jak na razie tylko truchtałam.

Spore wrażenie na Sylwii wywarła reakcja ludzi, których często widziała po raz pierwszy, a mimo to życzyli jej sukcesów i powrotu do zdrowia.

Fajnie jak ludzie których widzisz po raz pierwszy pytają jak zdrowie i mówią, że czekają na moje kolejne osiągnięcia w biegach ultra. Uśmiech sam się pojawia na twarzy i radość w sercu.

„Nawet nie myślałam o tym, że mam szansę stanąć na pudle”

Nie sposób pominąć także fantastycznego wyniku Ani Żbel, która w spódniczce biegowej Banana pofrunęła po drugie miejsce w kategorii. Ania to zaprawiona w bojach biegaczka, która ma za sobą już kilkanaście startów na różnych imprezach. Natomiast jej głównym celem na ten rok jest Korona Maratonów Polskich - tytuł przysługujący osobom, które ukończyły pięć maratonów w 24 miesiące (Maraton w Dębnie, Cracovia Maraton, Wrocław Maraton, Maraton Warszawski, Poznań Maraton).

Ania Żbel: Impreza biegowa bardzo udana, fajnie zorganizowana. Upał troszkę doskwierał ale mimo wszystko próbowałam walczyć na trasie o utrzymanie tempa biegu. Nawet nie myślałam o tym, że mam szansę stanąć na pudle zwłaszcza, że tydzień temu biegłam w sobotę bieg charytatywny (również byłam druga). A w niedziele brałam udział w Leśnym Biegu suszeckim i także byłam na podium. Jest to bardzo motywujące.

Nessi jak zawsze blisko aktywnych

Zgodnie z pierwszym hasłem marki sprzed kilkunastu lat - Blisko Aktywnych, na starcie nie mogło zabraknąć właścicieli marki. Wojciech jako pomysłodawca i twórca Kęckiej Piątki, wraca po przerwie spowodowanej urazem. Bieg potraktował w celach treningowych. Zgodnie z planem udało się zejść poniżej 30 minut.

Na mecie biegu Kęcka 5 reprezentacja Nessi Sportswear
Kolorowa reprezentacja Nessi Sportswear

Współwłaściciel Norbert, jako amator rowerowej rekreacji, do biegu przystąpił praktycznie bez żadnych treningów, za to ze znakomitą strategią. Połączył bieg z marszem w chwilach kryzysu. Jak sam mówił na gorąco po przekroczeniu linii mety - tylko 2 razy miał lekką zadyszkę. W sumie nie ma się co dziwić, bo lejący się żar z nieba nie odpuszczał nikomu. Finalnie, Norbert pobiegł bardzo sprawnie z czasem 37:03.

Natomiast Ania, jak przystało na brand managera, pobiegła zgodnie ze swoimi założeniami. Zaplanowała równe i konsekwentne tempo, chociaż przez pierwsze kilometry do zwiększenia tempa podpuszczał Ją Norbert swoim interwałowym stylem. Na mecie pojawiła się dwie minuty po Wojtku.

Reasumując, wszyscy w doskonałych nastrojach i co najważniejsze z uśmiechem na twarzy przekroczyli linię mety. 246 biegaczy, w tym nasze NessiGirls oraz zespół Nessi, aktywnie spędziło czas w sportowej i pozytywnej atmosferze. Warto także zwrócić uwagę na to, że najszybszy zawodnik pokonał trasę Kęckiej Piątki z wynikiem 16:05, co daje 3 minuty i 12 sekund na kilometr!

Mateusz Witkowski

Mateusz Witkowski

Od 9 lat czynnie uprawia kolarstwo szosowe oraz górskie, spędzając na rowerze średnio 400 godzin rocznie i robiąc ok. 10.000 km w sezonie. Ma za sobą liczne starty w wyścigach szosowych i maratonach MTB. Najczęściej można go spotkać jak na rowerze pokonuje beskidzkie przełęcze.

Może Ci się spodobać:

Oddychanie podczas biegania –  jak poprawnie oddychać aby łatwiej się biegało?
Porady

Oddychanie podczas biegania – jak poprawnie oddychać aby łatwiej się biegało?

W artykule dowiecie się jak poprawnie oddychać podczas biegania aby zwiększyć możliwości organizmu, mniej się męczyć, nie łapać zadyszki oraz zapobiegać kolce wysiłkowej.

Technika oddechowa, która pomoże Ci podczas intensywnych treningów
Porady

Technika oddechowa, która pomoże Ci podczas intensywnych treningów

Przeczytaj o super ćwiczeniu oddechowym, które przyczyni się do Twoich postępów w treningach, pozytywnie wpłynie na Twoją postawę i ustabilizuje ciało. Dowiedz się też, jak pomóc sobie oddechem podczas wysiłku: w jaki sposób wykorzystywać cały potencjał płuc i nie obciążać mięśni dna miednicy.

Himalaje podróż życia cz.2
Ludzie

Himalaje podróż życia cz.2

Cześć jestem Gosia! Ośmieliłam się spełnić marzenia i pojechać w Himalaje, żeby zdobyć swój najwyższy szczyt i wygrać ze słabościami. W tej części dowiesz się, jak wyglądał dzień ataku szczytowego na Mera Peak 6 476 m n.p.m., jak pokonałam kryzys i na co mi to wszystko było.

Zapisz się do newslettera

Dowiedz się, co piszczy w nowej kolekcji i nad czym aktualnie pracujemy! Bądź na bieżąco z promocjami i informacjami z wnętrza firmy. Obiecujemy tylko najbardziej kolorowe newsy :)

Kontakt

Progres W. Izbicki, N. Sztandera, Ż. Adamus Spółka Jawna
Jana III Sobieskiego 16, 32-650 Kęty

Copyright © Nessi. All rights reserved.