News

Jesteśmy sponsorem głównym Kęckiej Piątki! Trwają zapisy

Nasza marka po raz kolejny została sponsorem głównym Kęckiej Piątki. Wiedziałaś, że pomysłodawcą tego biegu jest Wojtek Izbicki? Poznaj tę historię i zapisz się na tegoroczną edycję!

Marta Szałaśna Marta Szałaśna
  23.03.2022
2 minuty
kecka-piatka-2022-nessi-sportswear.jpeg

Kęcka Piątka – jak to się zaczęło?

Wszyscy wiemy, że nie każda trasa zawodów jest odpowiednia dla początkującego biegacza. Dlatego siedem lat temu Wojtek Izbicki, właściciel marki Nessi Sportswear, wpadł na pewien pomysł. – Idea była prosta: jako biegacz i właściciel marki sportowej chciałem zrobić coś fajnego lokalnie. Biegów dookoła było sporo, ale nie było takiego, w którym może pobiec praktycznie każdy. Postanowiłem, że czas to zmienić.

W kolejnych edycjach zadbaliśmy o to, by trasa była atestowana: gdyby na tej trasie padł rekord Polski, zostałby oficjalnie uznany. Precyzyjny pomiar trasy pozwalał nam także przyciągnąć zawodniczki i zawodników, którzy chcieli pobić swoje życiówki. Pierwsza edycja biegu odbyła się 13 czerwca 2016 dzięki współpracy Gminy Kęty, Burmistrza Krzysztofa Klęczara, OSiRu Kęty i grupy biegowej Kęckie Harpagany oraz przy wsparciu Nessi.

Nessi Sportswear głównym sponsorem biegu Kęcka Piątka

Kęcka Piątka to bieg, który darzymy szczególnym sentymentem: w końcu jego pomysłodawcą jest Wojtek, a w ten dzień do naszego miasta ściąga wspaniała biegowa społeczność. Dlatego po raz kolejny zostaliśmy współorganizatorem i sponsorem głównym biegu.

Czego możecie się spodziewać? Już dziś mogę zdradzić, że jesteśmy na etapie projektowania medalu dla uczestników biegu. Oczywiście będą też kolorowe nagrody od nas! Mamy też kilka innych pomysłów i na pewno przeczytacie o nich na naszych kanałach społecznościowych.

Kęcka Piątka 2022 – kiedy się odbędzie?

Pięciokilometrowy bieg będzie poprowadzony ulicami miasta Kęty, a łatwy profil trasy sprawia, że będzie ją w stanie przebiec niemal każdy.

Tegoroczna edycja Kęckiej Piątki odbędzie się 12 czerwca. Bieg główny na dystansie 5 km wystartuje o godzinie 11. Zarówno start, jak i meta znajdą się na terenie przyległym do TS Hejnał Kęty, a Biuro Zawodów będzie czynne:

  • 11.06.2022 r. (sobota) od godziny 9:00 do 17:00 w Hali Sportowej OSiR w Kętach, os. Nad Sołą 29;

  • 12.06.2022 r. (dzień biegu, niedziela) od godziny 8:00 do 10:30 Targowisko Miejskie przy TS Hejnał Kęty.

Informacje o Kęckiej Piątce 2022
Kęcka Piątka startuje już niebawem!

Jeżeli masz ochotę przybić z nami piątkę w czerwcu, a do tego założyć na szyję medal naszego projektu, zapisz się na Kęcką Piątkę. Zgłoszenia przez stronę zapisów trwają do 2.06.2022. Do zobaczenia!

Marta Szałaśna

Marta Szałaśna

W Nessi odpowiada za komunikację marki. Z wykształcenia dziennikarka i filolożka. Miłośniczka podróży, górskich wycieczek i bliskości z naturą. Wieczorami ćwiczy fitness, składa klocki Lego, czyta. Mama dwójki dzieci, Tymka i Kaliny. Pańcia Tekili, suczki adoptowanej ze schroniska.

Może Ci się spodobać:

Jak skutecznie zwiększyć swoją wydolność tlenową?
Porady

Jak skutecznie zwiększyć swoją wydolność tlenową?

Z artykułu dowiesz się jak poprawić wydolność tlenową organizmu oraz często trenować aby jej wzrost był widoczny w stosunkowo krótkim czasie, poznasz również sposoby monitorowania postępów.

Jak biegać szybciej i efektywniej?
Porady

Jak biegać szybciej i efektywniej?

W artykule znajdziesz wskazówki na co zwrócić uwagę podczas treningu oraz jak go zmotyfikować aby biegać szybciej i efektywniej.

Czy pompki to klucz do doskonałej sylwetki?
Porady

Czy pompki to klucz do doskonałej sylwetki?

Z artykułu dowiesz się jakie mięśnie są angażowane podczas pompek oraz przeczytasz jakich błędów unikać aby nie zrobić sobie krzywdy podczas ich wykonywania oraz aby trening przyniósł zamierzone efekty.

Zapisz się do newslettera

Dowiedz się, co piszczy w nowej kolekcji i nad czym aktualnie pracujemy! Bądź na bieżąco z promocjami i informacjami z wnętrza firmy. Obiecujemy tylko najbardziej kolorowe newsy :)

Kontakt

Progres W. Izbicki, N. Sztandera, Ż. Adamus Spółka Jawna
Jana III Sobieskiego 16, 32-650 Kęty

Copyright © Nessi. All rights reserved.