Skoro niechybnie zakończył się październik to czas podsumować akcję Nessi Sportswear i Fundacji Rak’n’Roll. Wasza postawa w tegorocznej edycji "Różowy Październik" przeszła najśmielsze oczekiwania , więc postanowiliśmy wprowadzić drobny twist do całego wydarzenia. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za każdy kilometr!
Za nami kolejna edycja wyzwania: Ty biegasz, my wpłacamy! W tym roku sprawiliście, że październik był bardzo różowy. Przez cały miesiąc aktywnie biegaliście i chodziliście, pokonując setki kilometrów na naszych grupach na Stravie. Cel był ambitny: 200 tys. kilometrów za 10.000 złotych, które w tym roku miały zasilić konto Fundacji Rak'n'Roll.
Suma wyznaczonych kilometrów pękła w trzecim tygodniu akcji! Postanowiliśmy więc podkręcić emocje i w zamian za dodatkowe 100 tys. kilometrów, dołożyliśmy do puli kolejne 5.000 złotych. I tym razem też nas nie zawiedliście! Oficjalnie przekazaliśmy 15.000 zł na konto Fundacji Rak'n'Roll, a wszystkim jej podopiecznym życzymy zdrowia, siły do walki i wytrwałości.
Z tego miejsca, chcemy Wam bardzo mocno podziękować, nie tylko za tak aktywny udział w wyzwaniu, ale przede wszystkim za Wasze ogromne serca. Po raz kolejny udowadniacie, że warto pomagać, a przede wszystkim, że Wy jesteście gotowi do niesienia tej pomocy. Nie będziemy ukrywać, że lekko nam się łezka w oku kręci na myśl, że tak wiele osób w tak krótkim czasie potrafi się zmobilizować i zrobić coś wspólnie wielkiego. To utrzymuje naszą wiarę w ludzi, ich dobroć i wielkość serc. Dziękujemy jeszcze raz!
A Was dziewczyny namawiamy do systematycznych samobadań, a także regularnych wizyt u specjalistów. Dbajcie o siebie i zbierajcie siły na kolejne nasze wyzwania.
Samobadanie piersi – wykonuj je regularnie co miesiąc, w pierwszych (4-11) dniach cyklu.
Wizyta u ginekologa – coroczne badanie piersi przez lekarza.
Badania okresowe – regularnie rób USG piersi, a po 40 roku życia mammografię.
Zdrowe nawyki – aktywny tryb życia, zbilansowana dieta i właściwa waga są kluczowe.
Istotna jest także wiedza o tym, jak badać piersi samodzielnie: potrzebujesz do tego tylko wolnej chwili, kiedy w spokoju możesz skupić się na swoim ciele. Żadnych skomplikowanych przyrządów, niezrozumiałych instrukcji. Badanie wykonasz przed lustrem, leżąc na kanapie lub biorąc prysznic. Nigdy tego nie robiłaś lub nie masz pewności, czy badasz się prawidłowo? Przeczytaj poniższe informacje:
Obejrzyj biust przed lustrem, trzymając ręce na biodrach. Pochyl się i obserwuj: piersi powinny mieć podobną wielkość i kształt, bez widocznych zniekształceń i obrzęków. Pojawienie się np. wgłębień, fałdek, cellulitu, obrzęku, zmian na sutku, a także zmiany w zaobserwowanych przez lekarza guzkach odnotuj i przekaż lekarzowi.
Powtórnie obejrzyj biust, ale tym razem podnieś ręce do góry. Następnie ściśnij delikatnie sutek. Jeśli wypływa z niego płyn, np. woda, mleko, żółta maź czy krew, również skontaktuj się ze swoim lekarzem.
Badanie w łóżku. Leżąc na plecach: użyj prawej ręki do badania lewej piersi, lewą dłoń umieść pod głową. Przebadaj rozległy kwadratowy obszar od pachy, aż do mostka. Wykonuj ruchy kołowe o wielkości 1/4 piersi. Możesz zacząć od brodawki przesuwając się na zewnątrz. Praktykuje się także ruchy pionowe i poziome, w rzędach, podobne jak przy koszeniu trawnika. Ze względu na budowę piersi, użyj różnej siły nacisku, by czuć wszystkie tkanki: średniego nacisku dla tkanek w środku piersi, silnego na głębokie tkanki z tyłu oraz lekkiego z przodu piersi. Powtórz badanie na prawej piersi.
Badanie pod prysznicem. Większość kobiet najłatwiej wyczuwa zmiany w piersi, gdy ich skóra jest śliska i mokra. Dobrze więc wykonywać badanie opisane we wcześniejszym punkcie pod prysznicem.
Wybierz jedną lub kilka metod badania biustu.
Od 9 lat czynnie uprawia kolarstwo szosowe oraz górskie, spędzając na rowerze średnio 400 godzin rocznie i robiąc ok. 10.000 km w sezonie. Ma za sobą liczne starty w wyścigach szosowych i maratonach MTB. Najczęściej można go spotkać jak na rowerze pokonuje beskidzkie przełęcze.
Dowiedz się jakie są główne założenia treningu CrossFit i ile korzyści może przynieść regularne jego wykonywanie.
Dowiedz się na co zwrócić szczególną uwagę podczas treningów na trudnym podłożu aby nie nabawić się kontuzji.
Dowiedz się co warto wprowadzić do treningu uzupełniającego biegacza jesienią, aby zaprocentowało to w nowym sezonie startowym.
Dowiedz się, co piszczy w nowej kolekcji i nad czym aktualnie pracujemy! Bądź na bieżąco z promocjami i informacjami z wnętrza firmy. Obiecujemy tylko najbardziej kolorowe newsy :)
Progres W. Izbicki, N. Sztandera, Ż. Adamus Spółka Jawna
Jana III Sobieskiego 16, 32-650 Kęty
Copyright © Nessi. All rights reserved.