Słuchajcie, sprawa jest prosta, rusza druga edycja akcji "Różowy Październik - Ty biegasz, my wpłacamy!” i chcemy, żebyście stali się jej częścią. W tym roku współpracujemy z Fundacją Rak’n’Roll. Po osiągnięciu wspólnego celu wesprzemy fundację kwotą 10.000 zł. Przeczytaj jak dołączyć do wydarzenia i o jego założeniach, bo przecież zdrowie to priorytet, prawda?
Zeszłoroczny październik upłynął pod znakiem akcji “Różowy Październik”. Razem z dziewczynami wybiegaliśmy i przeszliśmy z kijami 100.000 km na rzecz kobiet dotkniętych chorobą nowotworową oraz profilaktyki raka piersi. Zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczyliśmy na Fundację OnkoCafe.
W tym roku współpracujemy z Fundacją Rak’n’Roll, a po osiągnięciu założonego celu, przekażemy 10.000 zł na konto fundacji. W związku z tym potrzebujemy Ciebie, Twoich bliskich i znajomych, by dołożyli sportową cegiełkę do akcji. Założenie jest proste - Ty biegasz, a my wpłacimy pieniądze na fundację.
Cała akcja dzieje się na aplikacji Strava. Wszystko, co musisz zrobić to dołączyć do jednego z klubów lub do obu (dokładną, intuicyjną instrukcję jak zainstalować Stravę oraz jak dołączyć do klubu znajdziesz TU):
Teraz wkładaj buty i biegaj, chodź, nabijaj licznik. Pamiętaj, żeby przez cały październik robić to z włączoną Stravą. Po zakończeniu aktywności kilometry będą zliczały się automatycznie. Do dzieła, przed nami 200.000 km do pokonania. W słusznej sprawie!
Kwotę przekażemy na konto fundacji Rak’n’Roll, gdy wspólnie zrealizujemy miesięczny cel kilometrów.
Postępy całej grupy będziemy zliczać tygodniami, rozpoczynając od poniedziałku, a kończąc na niedzieli. W każdą niedzielę wieczorem na grupie na Stravie opublikujemy podsumowanie tygodnia, z informacją ile kilometrów zostało do osiągnięcia celu.
Startujemy 3.10, a akcja “Ty biegasz, my wpłacamy” trwa do 31.10 do 23.59. Dołącz koniecznie, bo liczy się każdy kilometr - działamy w słusznej sprawie.
Każdy bez wyjątku! Przecież zdrowie jest kluczowe dla każdego i wszyscy powinniśmy głośno mówić o profilaktyce. Dołącz zatem do jednego lub do obu klubów na Stravie. Wciągnij w działanie przyjaciół i rodzinę - biegajcie razem i biegajcie osobno, udostępniajcie akcję na swoich mediach społecznościowych, niech się wieść niesie jak najdalej! Rozruszajmy razem ten październik. Czas na Twój pierwszy kilometr!
Fundacja Rak’n’Roll powstała w październiku 2009 roku z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po swoich doświadczeniach z chorobą onkologiczną chciała pomóc innym chorym w podobnej sytuacji. Celem było stworzenie nowej jakości w sposobie mówienia o raku w przestrzeni publicznej. Przełamywanie tabu związanego z podejściem do raka w Polsce i zarażanie pozytywną energią.
Dzięki idei Rak’n’Roll kobiety chore na raka zaczęły walczyć o swoją kobiecość w chorobie i o to, aby chorować godnie, leczyć się świadomiej.
Dzisiaj Rak’n’Roll pomaga kobietom i mężczyznom chorym na raka i ich bliskim. Działają na rzecz zdrowych wyborów, zachowań i otaczania siebie troską na co dzień. Promują nowoczesną profilaktykę, w której zamiast straszyć chorobą, zachęcają do regularnego potwierdzania zdrowia.
Samobadanie piersi – wykonuj je regularnie co miesiąc, w pierwszych (4-11) dniach cyklu.
Wizyta u ginekologa – coroczne badanie piersi przez lekarza.
Badania okresowe – regularnie rób USG piersi, a po 40 roku życia mammografię.
Zdrowe nawyki – aktywny tryb życia, zbilansowana dieta i właściwa waga są kluczowe.
Istotna jest także wiedza o tym, jak badać piersi samodzielnie: potrzebujesz do tego tylko wolnej chwili, kiedy w spokoju możesz skupić się na swoim ciele. Żadnych skomplikowanych przyrządów, niezrozumiałych instrukcji. Badanie wykonasz przed lustrem, leżąc na kanapie lub biorąc prysznic. Nigdy tego nie robiłaś lub nie masz pewności, czy badasz się prawidłowo? Przeczytaj poniższe informacje:
Obejrzyj biust przed lustrem, trzymając ręce na biodrach. Pochyl się i obserwuj: piersi powinny mieć podobną wielkość i kształt, bez widocznych zniekształceń i obrzęków. Pojawienie się np. wgłębień, fałdek, cellulitu, obrzęku, zmian na sutku, a także zmiany w zaobserwowanych przez lekarza guzkach odnotuj i przekaż lekarzowi.
Powtórnie obejrzyj biust, ale tym razem podnieś ręce do góry. Następnie ściśnij delikatnie sutek. Jeśli wypływa z niego płyn, np. woda, mleko, żółta maź czy krew, również skontaktuj się ze swoim lekarzem.
Badanie w łóżku. Leżąc na plecach: użyj prawej ręki do badania lewej piersi, lewą dłoń umieść pod głową. Przebadaj rozległy kwadratowy obszar od pachy, aż do mostka. Wykonuj ruchy kołowe o wielkości 1/4 piersi. Możesz zacząć od brodawki przesuwając się na zewnątrz. Praktykuje się także ruchy pionowe i poziome, w rzędach, podobne jak przy koszeniu trawnika. Ze względu na budowę piersi, użyj różnej siły nacisku, by czuć wszystkie tkanki: średniego nacisku dla tkanek w środku piersi, silnego na głębokie tkanki z tyłu oraz lekkiego z przodu piersi. Powtórz badanie na prawej piersi.
Badanie pod prysznicem. Większość kobiet najłatwiej wyczuwa zmiany w piersi, gdy ich skóra jest śliska i mokra. Dobrze więc wykonywać badanie opisane we wcześniejszym punkcie pod prysznicem.
Wybierz jedną lub kilka metod badania biustu.
Jest międzynarodowym symbolem solidarności z kobietami dotkniętymi chorobą nowotworową oraz walki z rakiem piersi. Używany przez ludzi, firmy i organizacje. Od lat 90. XX wieku to właśnie październik w Polsce, jak i na świecie jest miesiącem kampanii edukacyjnych, profilaktyki oraz pozyskiwania funduszy na rzecz walki z tym nowotworem. Dołącz do naszej akcji, by stać się częścią tej walki.
Od 9 lat czynnie uprawia kolarstwo szosowe oraz górskie, spędzając na rowerze średnio 400 godzin rocznie i robiąc ok. 10.000 km w sezonie. Ma za sobą liczne starty w wyścigach szosowych i maratonach MTB. Najczęściej można go spotkać jak na rowerze pokonuje beskidzkie przełęcze.
Dowiedz się jakie są główne założenia treningu CrossFit i ile korzyści może przynieść regularne jego wykonywanie.
Dowiedz się na co zwrócić szczególną uwagę podczas treningów na trudnym podłożu aby nie nabawić się kontuzji.
Dowiedz się co warto wprowadzić do treningu uzupełniającego biegacza jesienią, aby zaprocentowało to w nowym sezonie startowym.
Dowiedz się, co piszczy w nowej kolekcji i nad czym aktualnie pracujemy! Bądź na bieżąco z promocjami i informacjami z wnętrza firmy. Obiecujemy tylko najbardziej kolorowe newsy :)
Progres W. Izbicki, N. Sztandera, Ż. Adamus Spółka Jawna
Jana III Sobieskiego 16, 32-650 Kęty
Copyright © Nessi. All rights reserved.