Jak to robimy?

Jak powstawał jeden ze wzorów z kolekcji Bloom?

Wraz ze startem najnowszej kolekcji (08.03) zabieramy Cię prosto do pracowni Żanety. To tutaj nasza projektantka tworzy całe kolekcje i aby powstały, potrzebne jest wiele pojedynczych elementów. Jednym z najistotniejszych są wzory. Dziś poznasz historię jednego z nich i proces jego tworzenia. Zapraszamy za kulisy marki Nessi Sportswear.

Mateusz Witkowski Mateusz Witkowski
  08.03.2023
4 minuty
Wzor-ornamo-fuerta-Nessi-Sportswear.jpg

Historia jednego wzoru

Wzór Ornamo Flower, który otwiera kolekcję Spring-Summer Bloom'23 to minimalizm, elegancja, subtelna kobiecość i łagodna, ale niewyczerpana energia. Jest zapowiedzią pierwszych wiosennych zmian: dostrzeżecie w nim błyszczącą w trawie rosę, zalążki pąków na gałęziach drzew, a nawet pierwsze przebiśniegi niecierpliwie lgnące do słońca.

Co więcej, Ornamo Flower występuje w kilku kolorach. To m.in. kojący zielony przywodzący na myśl spokój lasu. Niebieski w odcieniu porannego nieba, a także koralowy, niczym magiczny zachód słońca oglądany ze szczytu zdobytej góry. Ich wybór nie jest przypadkowy. Celowo są wybrane tak, byś mogła łączyć ze sobą nowe zestawy z elementami z poprzednich kolekcji.

I choć jest to najbardziej minimalistyczny wzór w naszej kolekcji, jego zaprojektowanie wymaga znacznie więcej pracy i poszczególnych etapów, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Etap 1 - cyfrowy projekt kwiatów

Najpierw nasza projektantka tworzy cyfrowy projekt kwiatów. Każdy z nich rysuje osobno, następnie układa je w jedną kompozycję. Ten proces może przybierać różne odsłony - Bywa tak, że budzę się rano i wiem co chce narysować. Wykorzystuje ten moment maksymalnie, przysiadam do pracy i potrafię w 3 dni narysować cały wzór. Wynika to z zebranych przez lata inspiracja i sporego doświadczenia. Ale zdarza się też tak, że jakiś wzór czeka kilka lat, żeby dostał to „coś”, ten brakujący element, po którym wiem, że wzór jest kompletny. A potem, w tej jedynej właściwej chwili, "przychodzi" do mnie ten ostatni brakujący składnik, po którego dołożeniu wiem, że mam przed sobą kompletny obraz - wyjaśnia Żaneta.

Etap 2 - tworzenie wzoru przez grafika

Od tego momentu na scenie pojawia się nasz grafik Grzegorz, którego zadaniem jest opracowanie tego wzoru w kilku wariantach, tak by później można go było przenieść na odzież. Usuwa drobne niuanse, które wkradły się w fazie projektowania, dobiera kolory, wprowadza poprawki i go powiela. Przygotowuje największy możliwy rozmiar próbnego wydruku na docelowym materiale tj. 180x180cm. Tak duży wymiar pozwala dopracować wzór w najdrobniejszych szczegółach.

To od niego wychodzi gotowy wzór w jakości 8K, który jest gotowy do druku. Obraz tworzony w tym wypadku to oszałamiająca liczba, aż 33 milionów pikseli, a więc cztery razy więcej niż w przypadku 4K. Dzięki temu wzór jest niezwykle wyrazisty i trójwymiarowy.

Etap 3 - próbne wydruki wzoru

Kolejny etap to już próbne wydruki wzoru na materiałach. Próby są konieczne, ponieważ każdy materiał inaczej przyjmuje kolor. Żaneta dokładnie ogląda i weryfikuje, który z nich najlepiej prezentuje wzór. Pierwsze wydruki są płaskie, czyli bez cieni i efektu 3D. Te powstają w kolejnym etapie. I znowu próby, aż wyjdzie zgodnie z zamysłem naszej projektantki!

Etap 4 - układanie wzoru na cyfrowym szablonie wykroju danego produktu

W ostatnim etapie Żaneta układa wzór na cyfrowym szablonie wykroju danego produktu, np. legginsów. O co chodzi w tym procesie? Każdy wzór opracowany jest w taki sposób, żeby nie zaburzać proporcji sylwetki. Żaneta zwraca uwagę czy wzór dobrze się układa, optycznie nie poszerza - wychwytuje najdrobniejsze niuanse, na każdym etapie produkcji. W efekcie każdy detal jest dopracowany do perfekcji.

Cyfrowy wykrój legginsów. Nessi Sportswear.
Podstawowe narzędzie Żanety, tablet + rysik, którym nanosi wzór na wykroju danego produktu.
Legginsy ze wzorem Ornamo Flower z najnowszej kolekcji Nessi Sportswear
A tak wygląda już dopracowany w najmniejszych detal wzór na legginsach.

Finał

Chociaż od 4 etapu do pojawienia się wzoru na produkcie konieczne jest podjęcie kolejnych kroków i zaangażowanie osób zewnętrznych (o czym będzie jeszcze czas by napisać), to tak w dużym skrócie wygląda praca nad Ornamo Flower w naszych pracowniach. Efekty tej pracy możecie już od dzisiaj zobaczyć na naszym sklepie internetowym. Natomiast poniżej prezentujemy wybraną odzież ze wzorem Ornamo Flower.

Mateusz Witkowski

Mateusz Witkowski

W Nessi zajmuje się komunikacją marki. Od 8 lat czynnie uprawia kolarstwo szosowe oraz górskie. Ma za sobą liczne starty w wyścigach szosowych i maratonach MTB. Najczęściej można go spotkać jak na rowerze pokonuje beskidzkie przełęcze.

Może Ci się spodobać:

Bluzy sportowe. Jaką bluzę wybrać do danej dyscypliny?
Porady

Bluzy sportowe. Jaką bluzę wybrać do danej dyscypliny?

Jaka jest moja ulubiona forma aktywności? To kluczowe pytanie, które warto sobie zadać przed wyborem odpowiedniej bluzy sportowej. To, a także zastanowienie się, w jakich warunkach najczęściej trenujesz. Właściwie dobrana bluza pozwoli Ci czerpać maksimum satysfakcji z treningu. Prezentujemy przewodnik, który pomoże Ci wybrać bluzę dopasowaną do Twojej ulubionej dyscypliny i do pogody – w artykule skupiamy się na aurze wiosennej.

Misja SS2023: kulisy sesji zdjęciowej na Fuerteventurze
Jak to robimy?

Misja SS2023: kulisy sesji zdjęciowej na Fuerteventurze

Dziś zabieramy Was w podróż po miejscach, które były planem zdjęciowym dla naszej najnowszej kolekcji spring-summer Bloom'23. Zachwycające fale oceanu, szerokie plaże, ciekawe formacje skalne, klimatyczne miasteczka - co rusz widoki godne okładki National Geographic. Oto zakulisowy materiał prosto z Fuerteventury, jednej z najbardziej fascynujących wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich.

Kiedy bieganie dla siebie to już za mało. Dlaczego warto startować w zawodach?
Porady

Kiedy bieganie dla siebie to już za mało. Dlaczego warto startować w zawodach?

Bieganie stało się Twoją pasją? Trenujesz regularnie od kilku miesięcy, potrafisz już przebiec kilka kilometrów bez zatrzymywania? To pewnie po cichu zaczynasz myśleć o tym, jak to jest stanąć na linii startu razem z innymi biegaczami i poczuć emocje związane z zawodami!

Zapisz się do newslettera

Dowiedz się, co piszczy w nowej kolekcji i nad czym aktualnie pracujemy! Bądź na bieżąco z promocjami i informacjami z wnętrza firmy. Obiecujemy tylko najbardziej kolorowe newsy :)

Kontakt

Progres W. Izbicki, N. Sztandera, Ż. Adamus Spółka Jawna
Jana III Sobieskiego 16, 32-650 Kęty

Copyright © Nessi. All rights reserved.