Jak to robimy?

Jak powstawał jeden ze wzorów z kolekcji Bloom?

Wraz ze startem najnowszej kolekcji (08.03) zabieramy Cię prosto do pracowni Żanety. To tutaj nasza projektantka tworzy całe kolekcje i aby powstały, potrzebne jest wiele pojedynczych elementów. Jednym z najistotniejszych są wzory. Dziś poznasz historię jednego z nich i proces jego tworzenia. Zapraszamy za kulisy marki Nessi Sportswear.

Mateusz Witkowski Mateusz Witkowski
  08.03.2023
4 minuty
Wzor-ornamo-fuerta-Nessi-Sportswear.jpg

Historia jednego wzoru

Wzór Ornamo Flower, który otwiera kolekcję Spring-Summer Bloom'23 to minimalizm, elegancja, subtelna kobiecość i łagodna, ale niewyczerpana energia. Jest zapowiedzią pierwszych wiosennych zmian: dostrzeżecie w nim błyszczącą w trawie rosę, zalążki pąków na gałęziach drzew, a nawet pierwsze przebiśniegi niecierpliwie lgnące do słońca.

Co więcej, Ornamo Flower występuje w kilku kolorach. To m.in. kojący zielony przywodzący na myśl spokój lasu. Niebieski w odcieniu porannego nieba, a także koralowy, niczym magiczny zachód słońca oglądany ze szczytu zdobytej góry. Ich wybór nie jest przypadkowy. Celowo są wybrane tak, byś mogła łączyć ze sobą nowe zestawy z elementami z poprzednich kolekcji.

I choć jest to najbardziej minimalistyczny wzór w naszej kolekcji, jego zaprojektowanie wymaga znacznie więcej pracy i poszczególnych etapów, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Etap 1 - cyfrowy projekt kwiatów

Najpierw nasza projektantka tworzy cyfrowy projekt kwiatów. Każdy z nich rysuje osobno, następnie układa je w jedną kompozycję. Ten proces może przybierać różne odsłony - Bywa tak, że budzę się rano i wiem co chce narysować. Wykorzystuje ten moment maksymalnie, przysiadam do pracy i potrafię w 3 dni narysować cały wzór. Wynika to z zebranych przez lata inspiracja i sporego doświadczenia. Ale zdarza się też tak, że jakiś wzór czeka kilka lat, żeby dostał to „coś”, ten brakujący element, po którym wiem, że wzór jest kompletny. A potem, w tej jedynej właściwej chwili, "przychodzi" do mnie ten ostatni brakujący składnik, po którego dołożeniu wiem, że mam przed sobą kompletny obraz - wyjaśnia Żaneta.

Etap 2 - tworzenie wzoru przez grafika

Od tego momentu na scenie pojawia się nasz grafik Grzegorz, którego zadaniem jest opracowanie tego wzoru w kilku wariantach, tak by później można go było przenieść na odzież. Usuwa drobne niuanse, które wkradły się w fazie projektowania, dobiera kolory, wprowadza poprawki i go powiela. Przygotowuje największy możliwy rozmiar próbnego wydruku na docelowym materiale tj. 180x180cm. Tak duży wymiar pozwala dopracować wzór w najdrobniejszych szczegółach.

To od niego wychodzi gotowy wzór w jakości 8K, który jest gotowy do druku. Obraz tworzony w tym wypadku to oszałamiająca liczba, aż 33 milionów pikseli, a więc cztery razy więcej niż w przypadku 4K. Dzięki temu wzór jest niezwykle wyrazisty i trójwymiarowy.

Etap 3 - próbne wydruki wzoru

Kolejny etap to już próbne wydruki wzoru na materiałach. Próby są konieczne, ponieważ każdy materiał inaczej przyjmuje kolor. Żaneta dokładnie ogląda i weryfikuje, który z nich najlepiej prezentuje wzór. Pierwsze wydruki są płaskie, czyli bez cieni i efektu 3D. Te powstają w kolejnym etapie. I znowu próby, aż wyjdzie zgodnie z zamysłem naszej projektantki!

Etap 4 - układanie wzoru na cyfrowym szablonie wykroju danego produktu

W ostatnim etapie Żaneta układa wzór na cyfrowym szablonie wykroju danego produktu, np. legginsów. O co chodzi w tym procesie? Każdy wzór opracowany jest w taki sposób, żeby nie zaburzać proporcji sylwetki. Żaneta zwraca uwagę czy wzór dobrze się układa, optycznie nie poszerza - wychwytuje najdrobniejsze niuanse, na każdym etapie produkcji. W efekcie każdy detal jest dopracowany do perfekcji.

Cyfrowy wykrój legginsów. Nessi Sportswear.
Podstawowe narzędzie Żanety, tablet + rysik, którym nanosi wzór na wykroju danego produktu.
Legginsy ze wzorem Ornamo Flower z najnowszej kolekcji Nessi Sportswear
A tak wygląda już dopracowany w najmniejszych detal wzór na legginsach.

Finał

Chociaż od 4 etapu do pojawienia się wzoru na produkcie konieczne jest podjęcie kolejnych kroków i zaangażowanie osób zewnętrznych (o czym będzie jeszcze czas by napisać), to tak w dużym skrócie wygląda praca nad Ornamo Flower w naszych pracowniach. Efekty tej pracy możecie już od dzisiaj zobaczyć na naszym sklepie internetowym. Natomiast poniżej prezentujemy wybraną odzież ze wzorem Ornamo Flower.

Mateusz Witkowski

Mateusz Witkowski

Od 9 lat czynnie uprawia kolarstwo szosowe oraz górskie, spędzając na rowerze średnio 400 godzin rocznie i robiąc ok. 10.000 km w sezonie. Ma za sobą liczne starty w wyścigach szosowych i maratonach MTB. Najczęściej można go spotkać jak na rowerze pokonuje beskidzkie przełęcze.

Może Ci się spodobać:

Jest ciężko, ale ma być ciężko
Ludzie

Jest ciężko, ale ma być ciężko

Cześć! Nazywam się Dorota Horęzga, znajomi wołają na mnie Doris. Mam 33 lata i sport w moim życiu przewijał się zawsze. Nie zawsze jednak szedł w parze z formą sylwetkową. Nie lubię publikować w socialach prywaty. Jednak muszę chyba nadmienić, że jestem również mamą nastolatki, którą od lat wychowuję sama. Dlatego ciężko było pogodzić moje sportowe pasje z domem, macierzyństwem oraz pracą. Ale do brzegu.

Czym jest kadencja i jaki ma wpływ na nasze bieganie?
Porady

Czym jest kadencja i jaki ma wpływ na nasze bieganie?

W artykule przeczytasz czym jest kadencja, z czego wynika, jak nad nią pracować i czy w ogóle ma ona jakieś znaczenie?

Formę buduje się w kuchni - dieta biegacza.
Porady

Formę buduje się w kuchni - dieta biegacza.

W artykule dowiesz się jakie jest zapotrzebowanie kaloryczne w dni treningowe i wolne od treningów oraz poznasz przykładowy jadłospis biegacza.

Zapisz się do newslettera

Dowiedz się, co piszczy w nowej kolekcji i nad czym aktualnie pracujemy! Bądź na bieżąco z promocjami i informacjami z wnętrza firmy. Obiecujemy tylko najbardziej kolorowe newsy :)

Kontakt

Progres W. Izbicki, N. Sztandera, Ż. Adamus Spółka Jawna
Jana III Sobieskiego 16, 32-650 Kęty

Copyright © Nessi. All rights reserved.