Porady

Długie i szybkie są najlepsze? Sprawdzamy ten mit

Czy kiedykolwiek zastanawiałyście się, dlaczego mimo długich i szybkich treningów, czasami wydaje się Wam, że postępy stoją w miejscu? Odpowiedź może Was zaskoczyć.

Redaktor Redaktor
  05.01.2024
3 minuty
Szablon-blog.png

Czy sekret osiągania prawdziwych sukcesów w bieganiu tkwi w nieustannym zwiększaniu tempa czy dystansu? Otóż sam dystans czy tempo treningu nie definiują Waszego sukcesu. Bieganie to coś więcej, niż tylko szybkie pokonywanie dystansu – to sztuka, którą można kształtować i doskonalić, zwracając uwagę na jakość każdego kroku.

Odkryj swoje tempo

Każda z nas jest inna. Nasze ciało reaguje na trening w różny sposób, dlatego kluczowe jest znalezienie tempa, które najlepiej odpowiada naszym indywidualnym potrzebom. Zamiast forsować się do biegu na maksymalnych obrotach, zastanówmy się, jakie tempo jest dla nas najbardziej efektywne i komfortowe.

Różnorodność to klucz

Różnorodność w treningu biegowym, to eksperymentowanie z różnymi rodzajami biegów – interwały, biegi długie, spokojne wybiegania, krótkie sprinty. Ta mieszanka nie tylko zapobiega nudzie, ale także stymuluje różne grupy mięśni i poprawia ogólną wydolność.

Słuchaj swojego ciała

Jeśli nie widzisz postępów w treningu, czujesz się zmęczona, może to być sygnał do zmniejszenia intensywności lub długości biegu. Regeneracja jest równie ważna jak sam trening – pamiętajmy o tym!

Pamiętajcie, że w bieganiu chodzi o to, aby biec mądrze – w sposób, który najlepiej odpowiada Wam i Waszemu ciału. Kiedy skupimy się na jakości naszych biegów, zobaczymy, jak nasza wydolność, siła i zdrowie zaczynają się poprawiać.

Redaktor

Redaktor

Tworzymy artykuły, które pomogą Ci w osiąganiu kolejnych sportowych celów.

Może Ci się spodobać:

Jak wygląda trening HIIT? Oto przykłady ćwiczeń!
Porady

Jak wygląda trening HIIT? Oto przykłady ćwiczeń!

Poznaj trening HIIT! Jego zalety oraz przykłady ćwiczeń, które możesz wykonać w domu bez dodatkowego sprzętu znajdziesz w poniższym artykule.

Pobiegajmy na Islandii!
Ludzie

Pobiegajmy na Islandii!

Cześć! Nazywam się Agnieszka i kilka lat temu rzuciłam świetną posadę w banku i wyruszyłam do Islandii, by odnaleźć siebie. Nie wiedziałam, co będę robić. Myślałam, że po pół roku wrócę. To się jednak nie wydarzyło. Przeczytaj moją historię i sprawdź, czy na Islandii da się biegać bez rękawiczek.

Wings for Life 2024. Podsumowanie
News

Wings for Life 2024. Podsumowanie

Kolorowa Drużyna na Wings for Life 2024! Ramię w ramię biegliśmy dla tych, którzy nie mogą. Przeczytaj, ile dobrego zrobiliśmy w ramach tegorocznej edycji największego na świecie biegu!

Zapisz się do newslettera

Dowiedz się, co piszczy w nowej kolekcji i nad czym aktualnie pracujemy! Bądź na bieżąco z promocjami i informacjami z wnętrza firmy. Obiecujemy tylko najbardziej kolorowe newsy :)

Kontakt

Progres W. Izbicki, N. Sztandera, Ż. Adamus Spółka Jawna
Jana III Sobieskiego 16, 32-650 Kęty

Copyright © Nessi. All rights reserved.