Ludzie

Siłaczki na 240%

Jeśli myślicie, że 100% to maksimum tego, co człowiek może z siebie dać… my znamy dziewczyny, które zadają kłam matematycznym regułom! Góry, one i wyzwanie - pokonać 240 km. Zrobiły to: 12-15 maja szlaki należały do nich! Mocno zaciskaliśmy kciuki, żeby łydy podawały! Marta, Sylwia i Agnieszka pokazały, że nie ma rzeczy niemożliwych. Dowiedzcie się, kim są nasze siłaczki.

Marta Szałaśna Marta Szałaśna
  17.05.2021
3 minuty
DSC_8444_01.jpeg

Marta Długosz

Ultrabiegaczka, która ma na koncie kilkanaście biegów górskich. Najdłuższy z nich to mordercze 160 km. Marta po prostu kocha biegać - więc krótsze dystanse, OCRy i biegi uliczne też nie są jej obce. Piątki, dyszki, sztafety, połówki, maratony w Bratysławie, Gdyni czy Wiedniu. "Sport od zawsze był obecny w moim życiu - nie wyobrażam sobie innego stylu życia. Cierpię na ADHD wieku dorosłego, ciągle w ruchu." - śmieje się, podsumowując swoją pasję. Jest także mamą dziesięcioletniego Antka, który jest z nią podczas większości zawodów, a teraz debiutuje na supporcie ultra. To się nazywa przekazanie swojej zajawki dziecku! Choć Marta zawodowo jest lektorem języka angielskiego i tłumaczem, ma też - poza bieganiem - wiele innych sportowych pasji: pływanie, rower MTB, fitness, narciarstwo, polesport/poledance, rolki, SUP, żeglarstwo.

Sylwia Bondarczuk

To także ultrabiegaczka z kilkunastoma ultramaratonami na koncie i również jej najdłuższym dystansem jest 160 km. Aktywność jest trwale wpisana w jej życie, więc na bieganiu się nie kończy. Uprawia także wspinaczkę, jeździ na rowerze szosowym i macha ciężarkami. Najlepiej odpoczywa w lesie, gdzie czuje się jak w domu. Sama o sobie? Wrażliwa dusza z tzw. "zespołem niespokojnych nóg" - podkreśla żartobliwie. Zawodowo jest projektantką wnętrz, a prywatnie - mamą dwójki pociech, dziewiętnastoletniej Karoliny i dwunastolatka - Krystiana.

Agnieszka Wysocka

Zaczynała od asfaltowych piątek, ale szybko zrozumiała, że jej żywioł to dzicz, las i góry. Tę miłość do natury połączyła z ukochanym sportem i to właśnie tak od 3,5 roku realizuje swoją pasję. Jej najdłuższy dystans MSB (140 km), po drodze było też kilka setek i krótszych ultra. Powiedziała o sobie ciekawą rzecz, która rzuca fajne światło na bieganie: "Biegam ultra, bo nie lubię się spieszyć". Na co dzień siedzi za biurkiem i jest związana z branżą moto, a po pracy relaksuje się piekąc chleb i czytając kryminały. Mama dorosłej Julii i nastoletniego Szymka, żona Tomka. Rodzina rozumie i wspiera jej pasję.

Już niedługo poznacie pełną relację z tego niesamowitego wyzwania, a póki co mamy dla Was niesamowitą galerię, na której możecie zobaczyć całą paletę emocji: oczekiwanie, hart ducha, walkę, niesamowite zmęczenie i nieokiełznaną radość. Autorem tych pięknych zdjęć jest Tomasz Wysocki.

Marta Szałaśna

Marta Szałaśna

W Nessi odpowiada za komunikację marki. Z wykształcenia dziennikarka i filolożka. Miłośniczka podróży, górskich wycieczek i bliskości z naturą. Wieczorami ćwiczy fitness, składa klocki Lego, czyta. Mama dwójki dzieci, Tymka i Kaliny. Pańcia Tekili, suczki adoptowanej ze schroniska.

Może Ci się spodobać:

Rozgrzewka i rozciąganie – co zmienia się na przełomie zimy i wiosny?
Porady

Rozgrzewka i rozciąganie – co zmienia się na przełomie zimy i wiosny?

Rozgrzewka przed bieganiem na przełomie zimy i wiosny jest specyficzna. Organizm wolniej się rozgrzewa w związku z tym, należy uważniej podejść do rozgrzewki oraz do ćwiczeń rozciągających po treningu. Sprawdź jak dobrze przygotować się do treningu aby był efektywny i bezpieczny.

Jak przebiec 10km w 60 minut i nie umrzeć? Gotowy plan treningowy na 10 tygodni!
Porady

Jak przebiec 10km w 60 minut i nie umrzeć? Gotowy plan treningowy na 10 tygodni!

Jeśli trafiasz na ten tekst, to najprawdopodobniej pierwsze 5 km masz już za sobą – może z dumą złamane w 30 minut, a może po prostu przebiegnięte z pełnym zaangażowaniem. Teraz pora na kolejny krok: 10 km w godzinę. Brzmi ambitnie? Spokojnie. Oto plan, który krok po kroku wprowadza w nową biegową rzeczywistość – bez presji, z dystansem (dosłownie i w przenośni) oraz solidną dawką motywacji. 10 tygodni, klarowna rozpiska, szczypta humoru i mnóstwo satysfakcji. Czas ruszać dalej!

Jak poprawnie biegać pod górę?
Porady

Jak poprawnie biegać pod górę?

Sprawdź na co zwrócić uwagę biegając pod górę aby pokonywanie podbiegów stało się efektywniejsze i przyjemniejsze.

Zapisz się do newslettera

Dowiedz się, co piszczy w nowej kolekcji i nad czym aktualnie pracujemy! Bądź na bieżąco z promocjami i informacjami z wnętrza firmy. Obiecujemy tylko najbardziej kolorowe newsy :)

Kontakt

Progres W. Izbicki, N. Sztandera, Ż. Adamus Spółka Jawna
Jana III Sobieskiego 16, 32-650 Kęty

Copyright © Nessi. All rights reserved.