Podczas sesji zdjęciowej w Islandii mieliśmy okazję podziwiać niesamowite krajobrazy. Przeczytaj naszą opowieść o tamtejszej naturze i zobacz piękne kadry!
Jeśli myślisz, że coś nam się pomyliło, bo zielona wyspa to przecież I-r-landia, a nie I-s-landia, czeka Cię niespodzianka: pomimo tego że Islandia jest wyspą surową, wulkaniczną, są miejsca, które zachwycają morzem zieleni. Widzieliśmy rozległe, zielone łąki i wypasane na nich zwierzęta, spoglądaliśmy z niedowierzaniem na bajeczne pola mchu... to naprawdę magiczna kraina.
Było miejsce, które szczególnie nas zachwyciło i na pewno długo jeszcze pozostanie w pięknych wspomnieniach. To Eldhraun. Jak powstało? W wyniku erupcji wulkanu Laki, trwającej od czerwca 1783 do lutego 1784 roku. Jeśli wyobrażasz sobie, że to rozległe pole zastygniętej lawy, masz nieco racji. Ale tu wkracza do akcji wspomniana zieleń: pofałdowany teren pokrył się grubą warstwą mchu, który utworzył miękkie poduchy. Gdy jest mokro, ta obezwładniająca zieleń zapiera dech w piersiach. Cud natury.
Większość zwierząt, które napotykaliśmy po drodze – konie, owce, krowy – była w zagrodach. Dla Islandczyków niezwykle ważne są owce, będące przez wieki źródłem wełny i mięsa. Zwierząt tych jest ok. 2 razy więcej niż mieszkańców wyspy.
Nie da się też pominąć pięknych maskonurów, przeuroczych fok czy rybitw. Właśnie z tymi ostatnimi wiąże się pewna ciekawostka: Islandia walczy z problemem masowego ginięcia rybitw popielatych. Ptaki wygrzewają się na asfalcie, przez co – niestety – często są potrącane. Pojawił się nawet częściowo zrealizowany pomysł malowania dróg na różne kolory, by ptaki nie myliły asfaltu z plażą.
Musisz przyznać, że islandzka natura jest fascynująca!
Założyciel oraz współwłaściciel Nessi Sportswear. Ogarnia wiele rzeczy na raz, bierze udział w procesie od projektu, przez produkcję, po sprzedaż. Fan dobrego jedzenia, podróży, kociego mruczenia i… zakwaszanego soku z buraka! Jeździ na rowerze, pływa i biega. Na swoim koncie ma 4 starty maratońskie, z czego 3 ukończone - najlepszy z wynikiem 3:29:34.
Rozgrzewka przed bieganiem na przełomie zimy i wiosny jest specyficzna. Organizm wolniej się rozgrzewa w związku z tym, należy uważniej podejść do rozgrzewki oraz do ćwiczeń rozciągających po treningu. Sprawdź jak dobrze przygotować się do treningu aby był efektywny i bezpieczny.
Jeśli trafiasz na ten tekst, to najprawdopodobniej pierwsze 5 km masz już za sobą – może z dumą złamane w 30 minut, a może po prostu przebiegnięte z pełnym zaangażowaniem. Teraz pora na kolejny krok: 10 km w godzinę. Brzmi ambitnie? Spokojnie. Oto plan, który krok po kroku wprowadza w nową biegową rzeczywistość – bez presji, z dystansem (dosłownie i w przenośni) oraz solidną dawką motywacji. 10 tygodni, klarowna rozpiska, szczypta humoru i mnóstwo satysfakcji. Czas ruszać dalej!
Sprawdź na co zwrócić uwagę biegając pod górę aby pokonywanie podbiegów stało się efektywniejsze i przyjemniejsze.
Dowiedz się, co piszczy w nowej kolekcji i nad czym aktualnie pracujemy! Bądź na bieżąco z promocjami i informacjami z wnętrza firmy. Obiecujemy tylko najbardziej kolorowe newsy :)
Progres W. Izbicki, N. Sztandera, Ż. Adamus Spółka Jawna
Jana III Sobieskiego 16, 32-650 Kęty
Copyright © Nessi. All rights reserved.