Produkty

Bielizna termoaktywna – jak ją wybrać?

Mówi się, że nie ma złej pogody do biegania, jest tylko niewłaściwy strój. Jak dobrać właściwą bieliznę do aktywności sportowych w chłodne dni? Podpowiadamy!

Redaktor Redaktor
  31.10.2017
2 minuty
wybierz-odpowiednia-bielizne-do-biegania-nessi.png

Powiedz „nie" bawełnie!

Zacznijmy może od tego, jaka na pewno być nie powinna. A nie powinna być wykonana z bawełny.
Często można usłyszeć, że bawełna to naturalny i przewiewny materiał. A jak to wygląda w praktyce biegowej? Bawełna dobrze absorbuje wilgoć, ale niestety nie odprowadza jej na zewnątrz, co sprawia, że wykonana z niej odzież przy znacznym wysiłku staje się mokra, powodując dyskomfort i wychłodzenie organizmu.

A teraz wyobraź sobie, że za Tobą dopiero połowa treningu, a Ty masz na sobie mokrą koszulkę, która jest ciężka, powoduje dyskomfort i podrażnia Twoją skórę.

Powiedz „tak" termoaktywnym materiałom

Bielizna termoaktywna, zarówno ta krótka (majtki, bokserki), jak i długa (spodnie, longsleeve) to baza Twojego stroju i jeśli ta baza będzie nieodpowiednia, nieważne, co założysz na nią – o komforcie możesz zapomnieć.

W czasie jesiennych i zimowych treningów bielizna ma zabezpieczać organizm przed wychłodzeniem. Kluczowe znaczenie ma w tym przypadku materiał: powinien skutecznie chronić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. To jednak zdecydowanie za mało, by było nam ciepło. Pot wydzielający się podczas intensywnego wysiłku ochładza skórę, i jeśli nie zostanie on odpowiednio szybko odprowadzony z jej powierzchni, może dojść do wychłodzenia organizmu.

W czym zatem ćwiczyć? Wybieraj bieliznę wykonaną z innowacyjnych materiałów, które zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza i pozbycie się wilgoci.

W bieliźnie do biegania Nessi wykorzystujemy dzianiny Amet Fibra i Amet Fibra Thermo, które zapewniają ciepło, ale nie tylko. Ich włókna działają na zasadzie knota: poprzez system kanalików zbierają wilgoć z powierzchni skóry, ale nie absorbują jej, tylko szybko transportują ją na zewnątrz i rozpraszają na powierzchni. Dzięki temu wykonana z materiału odzież świetnie oddycha i szybko schnie.

Powiedz „tak" funkcjonalnym rozwiązaniom

Materiał jest dla bielizny kluczowy, ale to niejedyna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę.

  • Wybierając bieliznę sprawdź, czy w strefach o zwiększonej emisji potu posiada specjalne kanaliki, które dodatkowo przyspieszają odprowadzanie wilgoci.

  • Stawiaj na materiały o właściwościach antybakteryjnych. Włókna z jonami srebra zapobiegają rozwojowi bakterii, a tym samym powstawaniu nieprzyjemnego zapachu.

  • Wybieraj bieliznę bezszwową i bez uciskową – w ten sposób zapobiegniesz otarciom i podrażnieniom skóry.

W bieliźnie sportowej Nessi zastosowaliśmy dodatkowo elastyczne strefy 3D, które optymalizują ucisk mięśni. Efekt? Poprawa krążenia krwi podczas wysiłku fizycznego, a co za tym idzie – odżywienia i dotlenienia komórek oraz tkanek. Co więcej, dzięki wykorzystaniu mapowania ciała, bielizna doskonale przylega do ciała, co dodatkowo usprawnia odprowadzanie wilgoci na zewnątrz.

Bielizna termoaktywna Nessi - idealna do aktywności
Bielizna termoaktywna Nessi - idealna do aktywności

Zobacz bieliznę termoaktywną z najnowszej kolekcji Nessi Sportswear!

Redaktor

Redaktor

To my - Nessi Sportswear! Od 2007 roku tworzymy wysokiej jakości, buntowniczą odzież sportową, która wprowadza kolorową moc do codziennych treningów. Inspirujemy, motywujemy i dzielimy się biegową wiedzą. Poczujcie moc koloru!

Może Ci się spodobać:

Rozgrzewka i rozciąganie – co zmienia się na przełomie zimy i wiosny?
Porady

Rozgrzewka i rozciąganie – co zmienia się na przełomie zimy i wiosny?

Rozgrzewka przed bieganiem na przełomie zimy i wiosny jest specyficzna. Organizm wolniej się rozgrzewa w związku z tym, należy uważniej podejść do rozgrzewki oraz do ćwiczeń rozciągających po treningu. Sprawdź jak dobrze przygotować się do treningu aby był efektywny i bezpieczny.

Jak przebiec 10km w 60 minut i nie umrzeć? Gotowy plan treningowy na 10 tygodni!
Porady

Jak przebiec 10km w 60 minut i nie umrzeć? Gotowy plan treningowy na 10 tygodni!

Jeśli trafiasz na ten tekst, to najprawdopodobniej pierwsze 5 km masz już za sobą – może z dumą złamane w 30 minut, a może po prostu przebiegnięte z pełnym zaangażowaniem. Teraz pora na kolejny krok: 10 km w godzinę. Brzmi ambitnie? Spokojnie. Oto plan, który krok po kroku wprowadza w nową biegową rzeczywistość – bez presji, z dystansem (dosłownie i w przenośni) oraz solidną dawką motywacji. 10 tygodni, klarowna rozpiska, szczypta humoru i mnóstwo satysfakcji. Czas ruszać dalej!

Jak poprawnie biegać pod górę?
Porady

Jak poprawnie biegać pod górę?

Sprawdź na co zwrócić uwagę biegając pod górę aby pokonywanie podbiegów stało się efektywniejsze i przyjemniejsze.

Zapisz się do newslettera

Dowiedz się, co piszczy w nowej kolekcji i nad czym aktualnie pracujemy! Bądź na bieżąco z promocjami i informacjami z wnętrza firmy. Obiecujemy tylko najbardziej kolorowe newsy :)

Kontakt

Progres W. Izbicki, N. Sztandera, Ż. Adamus Spółka Jawna
Jana III Sobieskiego 16, 32-650 Kęty

Copyright © Nessi. All rights reserved.